سرهنگ رنجبر گفت: در معابر خلوت و لغزنده با سرعت مطمئنه برانید.

به گزارش ساراپرس، سرهنگ مجید رنجبر کارشناس مرکز فرماندهی وکنترل هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ گفت : با رصدی که از طریق دوربین های مرکز کنترل ترافیک از سطح معابر شهر تهران از وضعیت ترافیکی معابر و بزرگراههای پایتخت در صبح ‌شنبه ۲۴ دی ماه صورت پذیرفت ، شاهد خلوتی در سطح معابر شهر تهران بودیم .
وی افزود : امروز شنبه با توجه به تعطیلی اعلام شده از ابتدای صبح بار ترافیکی خاصی در معابر شهر تهران مشاهده نگردید و رفت و آمد خودروها به سهولت انجام و ترافیک روانی را شاهد بودیم .
سرهنگ رنجبر بیان داشت : برخی رانندگان ممکن است با دیدن خلوتی معابر شهر تهران ، قصد سرعت و سبقت جهت زودتر رسیدن و یا قصد انجام حرکات نمایشی و لایی کشی که به این دسته از رانندگان توصیه میگردد فریب خلوتی معابر را نخورند چرا که همیشه حادثه در کمین است و سرعت های بالا همیشه خطر ساز و خطر آفرین می باشند پس با رعایت قانون ، همواره با سرعت مقرره در سطح معابر خلوت صبجگاهی و خلوت تردد نمایید .
وی همچنین گفت : تیم های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع ها و معابر و میادین شهر تهران بمنظور کنترل سرعت ها و سبقت ها بویژه با استفاده از دوربن های لیزرگان در جاهایی که احساس می شود سرعت رانندگان افزایش پیدا می کند حضور دارند چرا که برخی رانندگان با دیدن خلوتی معابر برخی رانندگان ممکن است سرعت خودروی خود را بالا برده و باعث حادثه و تصادفات دلخراش شوند.
وی گفت : رانندگان در صورت خلوتی معابر از عجله و شتاب در معابر خلوت خودداری کرده و می بایست با سرعت مطمئنه و حتی کمتر از آن تردد نمایند و آن همان سرعتی است که اگر حادثه ای مقابل راننده روی داد و اگر خودرو و مانعی مقابل پیش آمد راننده بتواند خودروی خودرا به موقع متوقف و از برخورد پرهیز نماید .
سرهنگ رنجبر بیان داشت : در این شرایط رانندگان می بایست سیستم های گرمایشی خودرو مانند بخاری ، برف پاک کن ،عاج لاستیک ها را بررسی کرده و سپس اقدام به تردد در سطح معابر نمایند .
وی گفت : در مسیر غرب به شرق حکیم قبل از باکری یک مورد آبگرفتگی و یخ زدگی داریم که رانندگانی که در این مسیر بویژه در ورودی و خروجی و رمپ ها و روی پل ها در این شرایط سرما در حال حرکت هستند می بایست از سرعت خود کاسته و با سرعتی کم تردد نمایند و به این نکته توجه داشته باشند که معمولا در این گونه مسیرها یخ زدگی صورت می گیرد که رانندگان می بایست با سرعت مناسب و مطمئن در این محل ها تردد نمایند .