فرمانده کل انتظامی کشور بر لزوم بهره گیری از فناوری های روز به منظور توسعه اشراف اطلاعاتی و پیشگیری از جرایم تاکید کرد.

به گزارش ساراپرس؛ سردار “­حسین اشتری” در آیین اولین رویداد علمی در حوزه ماموریت های پلیس آگاهی فراجا با موضوع ” کاربرد هوش مصنوعی در کشف علمی جرم  با محوریت زیست سنجی فناورانه” اظهار داشت: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و ارواح طیبه شهدای والامقام انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم نظم و امنیت  به ویژه سپهبد شهید “حاج قاسم سلیمانی” و همرزمانش و شهیدان انتظامی درود و رحمت می فرستیم و برای فرماندهی معظم  کل قوا مقام معظم رهبری ” مدظله العالی” آرزوی طول عمر توام با صحت و سلامتی روزافزون داریم.

وی با اشاره به فرا رسیدن دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیر خم، افزود: امید که همه ما از رهروان واقعی ائمه اطهار باشیم و بتوانیم در تمام شئون زندگی از مولا امیرالمومنین (ع) پیروی کنیم.

سردار اشتری  با اشاره به برگزاری اولین رویداد علمی در حوزه ماموریت های پلیس آگاهی با موضوع  کاربرد هوش مصنوعی در کشف جرم ، از دست اندرکاران برگزاری این مراسم به ویژه پلیس آگاهی فراجا، شرکت پژوهش و توسعه ناجی بنیاد تعاون فراجا و سازمان اوقاف و امور خیریه قدردانی کرد.

فرمانده کل انتظامی کشور در ادامه با اشاره به تنوع، گستردگی و پیچیدگی ماموریت های پلیس خاطر نشان کرد: مجموعه انتظامی کشور ماموریت های متعدد و متنوعی دارد و هیچ سازمان و مجموعه ای درگستردگی طیف ارتباط پلیس با مردم، با آحاد جامعه در ارتباط نیست.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه پلیس حافظ ارزش ها و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، ادامه داد: پلیس بر مبنای وظایف ذاتی و قانونی خود نظم و امنیت عمومی را تامین می کند و حافظ جان، مال و ناموس مردم است و بر این توفیق خدمت بر خود می بالیم و در تلاشیم با بهره گیری حداکثری از ظرفیت ها در راستای توسعه خدمات دهی توام با تسهیل و تسریع گام برداریم.

سردار اشتری با اشاره به تغییرات محیطی و پیچیدگی جرایم مطرح کرد: یکی از ماموریت های اصلی پلیس ، پیشگیری از جرایم است؛ در شرایطی که شاهد پدیده ها و جرایم نوظهور و پیچیده هستیم، بر این باوریم که پلیس باید با بهره گیری از تجهیزات هوشمند و کارآمد و نوین چندین گام جلوتر از مجرمان باشد و با رویکرد کشف علمی جرایم اقدام کند.

وی با اشاره به توسعه بهره گیری از فناوری های روزآمد و هوشمند در فراجا مطرح کرد: امروز پلیس جمهوری اسلامی ایران در بهره گیری از فناوری های هوشمند با رویکرد توسعه اشراف و تسلط اطلاعاتی پیشگام است و در کشف علمی جرایم دست برتر دارد.

سردار اشتری با گریزی بر دستاورد پلیس در کشف سرقت صندوق امانات بانک ملی ایران عنوان کرد: پلیس در شناسایی و دستگیری مجرمان و سارقان این سرقت حرفه ای و پیچیده ، بسیار حرفه ای و هوشمندانه عمل کرد و در کمتر از ۴۸ ساعت بدون وجود سرنخ توانست سارقان را شناسایی و دستگیر کند که این دستاورد بیانگر ظرفیت های مجموعه انتظامی کشور است.

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه این دستاورد برای کشور عزت آفرین  و افتخارآفرین است مطرح کرد: این اقدام هوشمندانه و حرفه ای تحسین پلیس های کشورهای دیگر را نیز در پی داشت. به گونه ای که طی تماس ها و پیام های متعدد به پلیس بین الملل فراجا به این ظرفیت بی بدیل و عملکرد هوشمندانه و سریع پلیس اشاره داشتند.

وی با بیان اینکه فرماندهی انتظامی کشور سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون خدمت به آحاد مردم ارائه می کند، تاکید کرد: در ارائه خدمت با رویکرد تسهیل و تسریع خدمات دهی بر بهره گیری از ظرفیت های هوشمند و فناوری های نوین تاکید داریم.

فرمانده فراجا با گریزی بر شعار سال با عنوان ” تولید، دانش بنیان و اشتغال زایی” مطرح کرد: امروز پلیس برای تحقق این شعار، هوشمندانه و هدفمندانه گام بر می دارد و با بهره گیری از ظرفیت های حوزه دانش بنیان تلاش می کند که خدمات شایسته ای به مردم ارائه دهد.

سردار اشتری با اشاره به سازوکارخدمات دهی پلیس در ایام کرونا مطرح کرد: در حالی که بیش از ۲ سال است در مجموعه انتظامی کشور تحقق پلیس هوشمند را دنبال می کنیم  و در ایامی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرد بسیاری از خدمات را با بهره گیری از فناوری های نوین وهوشمند، به صورت الکترونیک وغیرحضوری  اداره کردیم و این رویکرد حمایت مردم را نیز در پی داشت.

وی با بیان اینکه پلیس در ارا ئه خدمات الکترونیک و هوشمند پیشگام است مطرح کرد: همزمان با بهره گیری از فناوری های روزآمد و هوشمند بر سرعت و دقت شیوه خدمات دهی نیز تاکید ویژه ای داریم.

وی با قدردانی از همکاری نخبگان به ویژه در حوزه فعالیت های دانش بنیانی و همکاری با پلیس مطرح کرد: همواره از نظرات، پیشنهادات و ایده های جوانان نخبه و موسسات دانش بنیان برای پیشبرد هرچه بهتر ماموریت ها استقبال و حمایت می کنیم و امید که روز به روز در کسب دستاوردهای روزافزون توفیق داشته باشیم.

گفتنی است، در حاشیه برگزاری این مراسم از مرکز نوآوری شرکت پژوهش و توسعه ناجی بنیاد تعاون فراجا با حضور سردار “حسین اشتری”؛ فرمانده کل انتظامی کشور، حجت الاسلام والمسلمین “مهدی خاموشی”؛ رئیس

سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، سردار “محمد قنبری”؛ رئیس پلیس آگاهی فراجا و جمعی از مسئولان معاونت علمی و فناوری  ریاست جمهوری رونمایی شد.