مدیرکل کمیته امداد استان تهران جزئیات طرح «نذر قربانی» ویژه عید قربان و روش‌های مشارکت مردمی برای کمک به نیازمندان در قالب این طرح را اعلام کرد.

  • به گزارش سایت خبری ساراپرس؛ سیدابوالفضل پرپنچی ضمن تبریک عید سعید قربان و دهه ولایت، از مردم نیکوکار استان تهران برای عمل به سنت حسنه قربانی و کمک به نیازمندان در عید سعید قربان دعوت کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با تشریح جزئیات طرح «نذر قربانی» ، گفت: این طرح در راستای مفاهیم دینی، الهی و انسانی و با هدف ارتقای سطح معیشت خانواده‌های نیازمند درعید قربان اجرا می‌شود.
وی با اشاره به اجرای آیین « نذر قربانی » به مناسبت عید سعید قربان همزمان با سراسر کشور، افزود: دفاتر کمیته امداد در سراسر استان تهران آماده دریافت نذورات و گوشت قربانی خیّران در روز عید قربان برای توزیع میان نیازمندان هستند.
پرپنچی بیان کرد: مردم نیکوکار،خیران و تمام کسانی که قصد ادای نذورات خود در عید سعید قربان را دارند، می‌توانند با مشارکت در این طرح، گوشت قربانی خود را از طریق دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری زیرمجموعه این نهاد در سطح استان تهران در اختیار خانواده‌های نیازمند قرار دهند.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران، تاکید کرد: در این طرح ضمن همکاری کمیته امداد استان تهران با سازمان میادین میوه و تره‌بار برای در نظر گرفتن جایگاه ذبح شرعی، دفاتر کمیته امداد در سراسر استان برای انجام نذر قربانی و اختصاص آن به نیازمندان آمادگی دارند. همچنین مردم عزیز می‌توانند نذورات نقدی خود را برای تامین گوشت قربانی در اختیار این نهاد قرار دهند.
وی با دعوت از خیّران و مردم نیکوکار استان تهران برای پیوستن به این طرح خداپسندانه، خاطرنشان کرد: کد دستوری #۱*۰۲۱*۸۸۷۷* و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۲۰۰۸ نزد صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت برای دریافت کمک‌های مردمی در طرح قربانگاه پیش‌بینی شده است.
پرپنچی افزود: همچنین سامانه تلفن گویا به شماره ۷۳۵۵-۰۲۱ و درج عدد ۱۴ نیز از دیگر روش های پرداخت نذورات قربانی است.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران،خاطرنشان کرد: شهروندان تهرانی برای ذبح نذورات قربانی خود می‌توانند به آدرس‌ پایگاه های مراکز بهداشتی دامکمیته امداد در مناطق ذیل مراجعه کنند:
۱. پایگاه اداره کمیته امداد مناطق ۲ و ۵ تهران در شهرسنگ، واقع در بلوار تعاون
۲٫ پایگاه اداره کمیته امداد مناطق ۴ و ۸ تهران واقع در حکیمیه، خیابان تابا، جنب کارخانه آزمایش
۲. پایگاه اداره کمیته امداد منطقه ۱۵ تهران واقع در بزرگراه امام رضا (ع) بعد از گردنه تنباکویی، نرسیده به بازار گل امام رضا(ع)
۳. پایگاه اداره کمیته امداد چهاردانگه، واقع در پایین تر از احمدآباد مستوفی، جنب پارک آزادشهر