معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران از ایجاد 868 فرصت شغلی از ابتدای سال 1401 تاکنون خبر داد.

به گزارش سایت خبری ساراپرس؛ مهدی سلامی با بیان اینکه تعهد کمیته امداد برای سال جاری ۳۰ هزار فرصت شغلی برای خانواده های تحت حمایت و اقشار دهک های یک تا پنج است، گفت: از ابتدای امسال ۸۶۸ فرصت شغلی برای مددجویان و اقشار نیازمند ایجاد شده است.

وی افزود: این تعداد شغل از طریق اجرای ۳۴۰ طرح شغلی با اعتبار بالغ بر ۱۹ میلیارد تومان ایجاد شده است.

سلامی ادامه داد: همچنین برای بیش از ۱۲۵ نفر از مشمولان برنامه اشتغال کمیته امداداستان تهران ، کاریابی انجام شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران با تاکید به بسترسازی لازم در زمینه اشتغال دانش بنیان، گفت: تاکنون برای ایجاد اشتغال مددجویان مستعد در این حوزه، جلسات و مذاکرات مطلوبی با مراکز رشد دانشگاه های تهران، آزاد اسلامی واحد رودهن، تهران مرکزی و تهران شمال و همچنین تعدادی از شرکت های فعال در حوزه دانش بنیان  برگزار شده و با هدف شناسایی مددجویان و آشنایی مشاغل دانش بنیان، رویدادهای کارآفرینی و وبینارهای آموزشی مختلفی برنامه ریزی شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر سقف تسهیلات ازمحل تبصره ۱۶ منابع قرض الحسنه برای اشتغال مددجویان ۱۰۰ میلیون تومان است و همچنین از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای طرح های اشتغال زایی زنان سرپرست خانوار پیش بینی شده است.

سلامی یادآور شد: زیرساخت های مجازی فروش محصولات تولیدی مددجویان تحت حمایت در دستور کار جهادی این نهاد در استان تهران است و به زودی در این زمینه نیز اطلاع رسانی های لازم انجام خواهد شد.