معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران، گفت: در قالب اردوهای فرهنگی، تربیتی و آموزشی نخستین گروه از دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران شامل 38 نفر از دانش آموزان پسر نخبه به مشهد مقدس اعزام شدند.

به گزارش سایت خبری ساراپرس؛ حسین زمانیان با بیان اینکه یکی از برنامه های فرهنگی کمیته امداد اعزام مددجویان به  سفرهای زیارتی است، افزود: برگزاری برنامه‌های فرهنگی  کمیته امداد در راستای مهارت آموزی شغلی گامی موثر در راستای توانمندسازی مددجویان به شمار می رود.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران، اظهار کرد: باهدف تقویت بعد اعتقادی و اخلاقی و زمینه‌سازی برای کشف استعدادها، خلاقیت و ارتقای مهارت‌های فردی و اجتماعی، تقویت باورهای دینی و توانمندسازی فکری و فرهنگی مددجویان تحت حمایت، اردوهای فرهنگی، تربیتی و آموزشی  بعد از دو سال وقفه به علت محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا از تیرماه سال جاری آغازشده است.

وی با بیان اینکه اردوهای آموزشی و فرهنگی مددجویان از اوایل تیرماه آغاز و تا اواخر شهریورماه ادامه دارد، بیان کرد: برنامه‌های این اردوها در قالب غنی‌سازی اوقات فراغت با رویکرد دینی و شامل آموزش مباحث فرهنگی، اعتقادی، ورزشی، هنری و برگزاری مسابقات مختلف است.

زمانیان بابیان اینکه در مرحله نخست این اردوها ۳۸ نفر از دانش آموزان نخبه پسر تحت حمایت کمیته امداد استان تهران با همکاری آموزش و پرورش شهرستان ها و استان تهران به مشهد مقدس اعزام‌شده‌اند، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان شهریورماه  حدود ۵۰۰ نفر از دانشجویان و دانش آموزان مستعد و برتر علمی و ورزشی تحت حمایت کمیته امداد استان تهران از محل کمک های اعتبارات دولتی  به مشهد مقدس اعزام شوند.
وی تصریح کرد: همچنین تعدادی دیگر از مددجویان نیز از محل کمک های خیّران، مراکز نیکوکاری به اردوهای زیارتی اعزام می شوند.