رئیس پلیس راهور فراجا از تجهیز 368 هزار دستگاه ناوگان باری جاده ای به سامانه سپهتن خبرداد

به گزارش  ساراپرس، سردار سیدکمال هادیانفر در حاشیه جلسه امضاء تفاهم نامه همکاری چهار جانبه سامانه سپهتن با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از کارهایی که با ابتکار پلیس و دستگاه های دیگر از سنوات قبل دنبال شد این بود که ما بتوانیم کامیون ها ، تریلی ها ، تانکرهایی که کنترل نمی شوند و تنها در صورتی که تخلف کنند برخورد می شود ، بتوانیم به صورت سیستماتیک و هوشمند این ها را کنترل کنیم.

وی افزود: بعد از نصب این سامانه، کامیون ها و تریلی ها از مبدا که حرکت می کنند تا مقصد، نحوه رانندگی، وضعیت راننده و سایر موارد که نیاز به کنترل دارد را همانند اتوبوس ها کنترل خواهیم کرد.

رئیس پلیس راهور با بیان اینکه این سامانه (سپهتن) از سال ۹۳ روی اتوبوس ها نصب شده بود، گفت: امروز ۱۲ هزار اتوبوس این نرم‌افزار صد در صد ایرانی را دارند و از این طریق رفتارهای ترافیکی آنها کنترل می شود.

سردار هادیانفر از تجهیز ۳۶۸ هزار دستگاه ناوگان باری جاده ای به سامانه سپهتن خبرداد و بیان کرد: با مصوبه دولت ۳۶۸ هزار دستگاه کامیون، تریلر و تانکر را امسال به این سامانه مجهز می شوند تا بر تردد و تخلفات آنها نظارت داشته باشیم چراکه اکنون هیچ نظارتی بر این وسایل نقلیه و رفتارهای پرخطر آنها وجود ندارد.

رئیس پلیس راهور فراجا در خصوص اهداف تجهیز ناوگان باری جاده ای به سامانه سپهتن گفت: تسهیل و ایجاد نظم در تردد ها، پیشگیری از تصادفات و بهینه سازی مصرف سوخت، جزو اهدافی است که در این طرح پیش بینی شده است.