سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران از روند پیشرفت پروژه های بازآفرینی تعریف شده در منطقه 20 (محله نفرآباد و کارخانه سیمان ری) بازدید به عمل آورد.

به گزارش سایت خبری ساراپرس؛ سید مهدی هدایت از آخرین وضعیت پروژه بازآفرینی محله نفرآباد و همچنین کارخانه سیمان ری در منطقه ۲۰ بازدید کرد و نکاتی را جهت پیشبرد هر چه سریعتر امور در این پروژه ها متذکر شد.
سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران در حاشیه بازدید از محله نفرآباد، یادآور شد: طرح بازآفرینی محیط پیرامونی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) حدود ۲۰۰ هکتار است که ۱۳ تا ۱۵ هکتار آن به محله نفرآباد با بیش از ۲۰۰ پلاک مسکونی اختصاص یافته است.
هدایت با بیان این که طرح بازآفرینی محله نفرآباد که قدمت سکونت در آن حدود ۳ قرن است، با امکان استفاده از ظرفیت اوراق مشارکت تدوین شده، خاطرنشان کرد: ۲۱ پروژه محرک توسعه در طرح مذکور پیش بینی شده و در زمین های متعلق به شهرداری طرح هایی همچون مسکن الگو، مجموعه اقامتی، خدماتی، پارکینگ و فضای باز شهری اجرا می شود.
سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران در ادامه به کارخانه سیمان ری در محله صفائیه منطقه ۲۰ رفت و از روند اجرای پروژه های تعریف شده برای بازآفرینی و احیاء این کارخانه قدیمی بازدید کرد.
به گفته هدایت علاوه بر ایجاد موزه صنعت سیمان در ساختمان اصلی کارخانه، بخشی از فضای کارخانه به مجموعه فرهنگی، اجتماعی و گردشگری تبدیل خواهد شد و مکان‌هایی هم برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها پیش‌بینی شده است.