کریمی با اشاره به اینکه  سرمایه این صندوق ۱۲۱ میلیارد تومان است، گفت: مجوز این صندوق از بانک مرکزی گرفته شده و هرساله حدود ۱۰۰ هزار نفر از صندوق ، وام دریافت می کنند. در سال گذشته نیز ۳۶۰۰ میلیارد تومان به متقاضیان، وام پرداخت نمودیم.

به گزارش ساراپرس، دکتر اسلام کریمی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد در گفتگو با خبرنگار ساراپرس در تبیین عملکرد و اقدامات این صندوق، بیان داشت:  هیئت موسس این صندوق، بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد؛ که در سال ۱۳۷۵ به منظور خدمت به جامعه ایثارگری ، خانواده شهدا، والدین و همسران انها  و نیز جانبازان تاسیس گردید. 

وی با اشاره به اینکه  سرمایه این صندوق ۱۲۱ میلیارد تومان است، گفت: مجوز این صندوق از بانک مرکزی گرفته شده و هرساله حدود ۱۰۰ هزار نفر از صندوق ، وام دریافت می کنند. در سال گذشته نیز ۳۶۰۰ میلیارد تومان به متقاضیان، وام پرداخت نمودیم.

کریمی ادامه داد:  پیش بینی ما در سال ۱۴۰۲ این است که بالغ بر ۴هزار میلیارد وام را به متقاضیان جامعه ایثارگری  پرداخت کنیم.

مدیر عامل صندوق  قرض الحسنه شاهد اشاره کرد: تمام تلاش صندوق، بانک مرکزی و بنیادشهید این است که این خدمات در کمترین زمان و کارمزد، تقدیم جامعه ایثارگری گردد؛ تا بتوانیم قسمتی از مشکلات این قشر را مرتفع سازیم.

وی  با اشاره به اینکه سقف پرداختی ما به جامعه ایثارگری هرساله تعییر می یابد، گفت: امسال سقف وام پرداختی ما ۷۰ میلیون تومان می باشد ؛ که از ابتدای سال تاکنون بیش از ۵۴۱ میلیارد تومان وام پرداخت کرده ایم.