به مناسبت گرامیداشت میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) و دهه کرامت، جشنی بزرگ با عنوان " خواهر آفتاب" با حضور ۲ هزار نفر از دانش آموزان دختر این منطقه در زمین چمن ورزشگاه شهدای فرهنگی پیروزی برگزار شد.

به گزارش ساراپرس، محمد هادی علی احمدی، شهردار منطقه گفت: آغاز ماه ذی القعده، ولادت با سعادت کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه «سلام الله علیها» است و به همین مناسبت این روز عزیز را روز دختر نامگذاری کرده‌اند تا فرصتی برای تکریم و احترام به این بانوی بزرگوار و تکریم دختران باشد که در این راستا ویژه برنامه های مختلفی در منطقه۱۳ برگزار شد که در این راستا صبح امروز، سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ورزشگاه شهدای فرهنگی پیروزی این منطقه، میزبان دو هزار نفر از دانش آموزان دختر منطقه در خیابان سی‌متری نیروی هوایی بود.

وی افزود :این جشن به پیشنهاد اعضای دبیرخانه دختر کانون نوجوانان وشهرداران مدارس منطقه با محوریت اداره آموزش های شهروندی و همکاری اداره بانوان و طرح شهید آرمان و با همکاری آموزش و پرورش و نوجوانان برگزار شد.
شهردار منطقه۱۳ اظهار داشت: حجت الاسلام والمسلمین سلطانی ، سید محمد رضا نوشه ور مولودی خوانی و فرناز علیپور اجرای برنامه جشن را بر عهده داشتند.
به گفته وی، بخشی دیگری از جشن با اجرای گروه سرود دانش آموزی ،شاهنامه خوانی، تقدیر اداره ایثارگران از خانواده معظم شهدا توسط کانون جوانان و استقبال از پرچم متبرک امام رضا (ع) ، پذیرایی و قرعه کشی همراه بود.