فرمانده کل انتظامی کشور با گلایه مندی از رویکرد رسانه ملی در پرداختن به موضوع شناسایی و دستگیری سارقان صندوق امانات یکی از شعب بانک ملی ایران گفت: اقدام سریع و هوشمندانه همکارانم در پلیس آگاهی تهران بزرگ برای شناسایی و دستگیری سارقان اموال مردم در صندوق امانات یکی از شعب بانک ملی واقعا شایسته دست مریزاد و تقدیر و این حرکت برای کشور اقتدار آفرین است.

به گزارش سایت خبری ساراپرس؛ سردار “حسین اشتری” در حاشیه آغاز عملیات اجرای احداث هزار و ۴۱۲ واحد خانه سازمانی طرح شهید سپهبد حاج “قاسم سلیمانی” با متراژ ۱۳۴ هزار و ۱۴۰ متر مربع در ۷ استان و ۱۶ شهرستان با برآورد تقریبی ۱۶۵۰ میلیارد تومان توسط شرکت های صنعتی و دانش بنیان در جمع در پاسخ به سوالی درباره شناسایی و دستگیری سارقان صندوق امانات یکی از شعب بانک ملی ایران اظهار داشت: جا دارد در ابتدا این دستاورد بزرگ و عظیم همکارانم را در شناسایی و دستگیری سارقان صندوق امانات یکی از شعب بانک ملی ایران را به مقام معظم رهبری”مدظله العالی”، مردم عزیز و همه همکارانم تبریک بگویم

وی با گلایه از رسانه ملی اظهار داشت:  متاسفانه علیرغم دستاورد عظیم پلیس بر شناسایی و دستگیری سارقان صندوق امانات یکی از شعب بانک ملی و کشف اموال مسروقه، در کوتاهترین بازه زمانی ممکن، شاهد بودیم که در یکی از برنامه های رسانه ملی نه تنها به این دستاورد و موفقیت خوب پرداخته نشد بلکه جوانب انصاف در این مورد رعایت نشد.

فرمانده کل انتظامی کشور افزود: این واکنش سریع و هوشمندانه پلیس در دستگیری سارقان صندوق امانات یکی از شعب بانک ملی اظهار محبت مردم و مسئولان را در پی داشت و نشانگر اقتدار و هوشمندی پلیس بود و در این میان از رسانه ملی انتظار می رفت که درباره این اقدام هوشمندانه و سریع پلیس که دستاوردی بزرگ بود به خوبی اطلاع رسانی شود. در حالی که در یکی از برنامه های رسانه ملی برخی موارد مطرح شد که گویا زحمات همکارانمان در پلیس برای شناسایی و دستگیری سارقان در کوتاهترین زمان ممکن، نادیده گرفته شد.

سردار اشتری گفت: اقدام همکارانم در شناسایی و دستگیری سارقان صندوق امانات یکی از شعب بانک ملی و کشف اموال، یک عملیات و اقدام انقلابی و جهادی بود و دستاورد آن برای کشور اقتدارآفرین است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اقدام جهادی نیروهای پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطر نشان کرد: اقدام سریع پلیس در شناسایی و دستگیری سارقان صندوق امانات بانک ملی موجب کشف اموال مسروقه شد و در واقع این اقدام شایسته قدردانی است که شاهد ابراز لطف و اظهار محبت مردم و مسئولان نسبت به مجموعه انتظامی بودیم.

سردار اشتری توضیح داد: این سرقت یکی از سرقت های پیچیده و حرفه ای بوده است که تاکنون مشابه چنین سرقتی را نداشتیم اما همکارانم در کمترین بازه زمانی توانستند سارقان را شناسایی و دستگیر کنند.

فرمانده کل انتظامی کشور در بخش دیگری از سخنان خود با توصیه به همه دستگاه هایی که در قبال اموال مردم و اموال دولتی مسئولیت دارند تاکید کرد: همه دستگاه هایی که در قبال اموال مردم و یا دولتی مسئولیت دارند بایستی ضمن رعایت ملاحظات ایمنی به هشدارهای پلیس توجه کنند.

وی گفت: البته ما اسامی دستگاه و ها سازمان هایی که در این زمینه کوتاهی کردند را به دستگاه قضا اعلام کرده ایم و این روند ادامه دارد.

 امنیت مردم ؛ خط قرمز پلیس

سردار اشتری در هشداری به سودجویان و هنجارشکنان عنوان کرد: کسانی که قصد تعرض به جان و مال مردم را دارند بدانند که امنیت مردم خط قرمز پلیس است و پلیس با توانمندی، هوشمندی، استفاده از فناوری های نوین و نیروهای مجرب و متخصص اجازه جولان به آنها را نخواهد داد.

تلاش برای بهبود وضعیت معیشتی نیروهای پلیس

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از دغدغه های اصلی ما توجه به معیشت کارکنان خدوم و زحمت کش انتظامی در سراسر کشور است؛ همکارانم واقعا با تلاش شبانه روزی و اقدامات جهادی در خدمت مردم عزیز هستند و برای امنیت و آرامش آنان تلاش می کنند؛ بنابراین یکی از وظایف ما تامین معیشت و رفاه همکارانمان می باشد.

 تامین مسکن ملکی و سازمانی

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به راه اندازی قرارگاه جهادی تامین مسکن کارکنان انتظامی افزود: اقدامات خوبی برای تامین خانه های سازمانی و ملکی کارکنان انتظامی در دستور کار است و عملیات اجرایی بخشی از این اقدامات نیز آغاز شده است؛ به گونه ای که امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی و کلنگ زنی هزار و ۴۱۲ واحد خانه سازمانی با عنوان طرح شهید سپهبد حاج “قاسم سلیمانی” در ۷ استان و ۱۶ شهرستان هستیم.

وی یادآور شد: ان شاءالله با همکاری شرکت های صنعتی و دانش بنیان به زودی شاهد ساخت و تکمیل این هزار و ۴۱۲ واحد خانه سازمانی خواهیم بود.

سردار اشتری در ادامه گریزی بر روند ساخت و ساز خانه های ملکی زد و عنوان کرد: موضوع ساخت خانه های ملکی نیز از اولویت های ما است که طی یک برنامه ۵ ساله تحقق این مهم را دنبال می کنیم.