به گزارش ساراپرس،  به مناسبت ایام الله دهه فجر، پروژه های عمرانی، خدماتی شهرداری باقرشهر شامل اجرای آسفالت معابر سطح شهر، احداث زمین فوتبال و والیبال ساحلی، راه اندازی و تجهیز دارالقرآن عطر فاطمی،تکمیل و اجرای پروژه فاز دوم سایت اسکان اضطراری باقرشهر، بهسازی و بازپیرایی پیاده روهای سطح شهر و احداث پاتوق محله کوی […]

به گزارش ساراپرس،  به مناسبت ایام الله دهه فجر، پروژه های عمرانی، خدماتی شهرداری باقرشهر شامل اجرای آسفالت معابر سطح شهر، احداث زمین فوتبال و والیبال ساحلی، راه اندازی و تجهیز دارالقرآن عطر فاطمی،تکمیل و اجرای پروژه فاز دوم سایت اسکان اضطراری باقرشهر، بهسازی و بازپیرایی پیاده روهای سطح شهر و احداث پاتوق محله کوی دانش به بهره‌برداری می‌رسند.
در راستای ارتقای کیفیت معابر شهری، عملیات آسفالت و زیر سازی خیابان های سطح شهربا جدیت پیگیری و اجرا می گردد.
محسن قضاتلو شهردار باقرشهر با اعلام این خبر، اظهار داشت: زیرسازی و آسفالت خیابانهای سطح شهر به منظور بهسازی و ارتقای کیفیت آسفالت و تسهیل در تردد شهروندان با جدیت پیگیری و اجرا می گردد.
وی در ادامه تصریح کرد: ارتقای کیفیت آسفالت و روکش معابر و خیابانهای اصلی و فرعی شهر به عنوان یکی از معیارهای اثرگذار بر کیفیت زندگی شهروندان و از مسائل دخیل بر رضایتمندی عملکرد شهرداری ها محسوب می شود، بنابراین مجموعه مدیریت شهری باقرشهر این موضوع را به عنوان یکی از اولویت های خدمت رسانی در برنامه های اجرایی و عمرانی خود در سال ۱۴۰۱ قرار داده است تا در جهت رفع مشکلات و معضلات شهروندان در زمینه کیفیت معابر شهری گام بردارند.
شهردار باقرشهرگفت: در حال حاضر عملیات زیرسازی،آماده سازی وآسفالت معابر خاکی شهرک دانش(چرم سازی) در خیابانهای شهید آزفنداک،شهید آصف شاهی و شهید چراغ روشن به متراژ بیش از ۱۰۰۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان، تراش و روکش آسفالت محور شهید رجایی به متراژ بیش از ۱۲۰۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان و تسطیع و تراشه کوبی معابر شهرک امیر کبیر به متراژ ۲۶۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر دویست و پنجاه میلیون تومان اجرا گردیده است، همچنین لکه گیری حفاری های سطح شهر در حال اجرا می باشدکه امیدواریم تا پایان سال دیگر در سطح شهر خیابانی ناهموار و دارای چاله نداشته باشیم.
شهردار باقرشهر با اشاره به تداوم عملیات لکه گیری آسفالت معابر در راستای خدمات رسانی مطلوب به شهروندان افزود: شهروندان نیز می توانند مشکلات مربوط به لکه گیری خیابان های محل سکونت خود را به اطلاع شهرداری برسانند تا رسیدگی به درخواست ها بنا به اولویت در فهرست برنامه های جاری شهرداری قرار گیرد و ما بتوانیم با فراهم کردن شرایط شاهد ارتقای کیفیت آسفالت معابر باقرشهر باشیم.
احداث زمین فوتبال و والیبال ساحلی در راستای توسعه اماکن ورزشی برای استفاده شهروندان
شهردار باقرشهر در ادامه یکی از وظایف مدیریت شهری را ایجاد شرایط مناسب برای تسهیل در رفاه زندگی شهروندان دانست و گفت: فراهم آوردن امکانات ورزشی از جمله این وظایف و خدمات به شمار می‌رود و امیدواریم جهت ترویج فرهنگ ورزش و به منظور ارتقای سطح سلامت شهروندان اماکن ورزشی بیشتری توسط شهرداری احداث و در اختیار شهروندان قرار گیرد.
محسن قضاتلو خاطرنشان کرد: در همین راستا زمین فوتبال و والیبال ساحلی در عرصه ای به متراژ ۲۴۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان در کنار مجموعه ورزشی فدک احداث و در این ایام مبارک به بهره برداری می رسد، که با افتتاح این پروژه، نوجوانان و جوانان امکان دسترسی بیشتری به فضاهای ورزشی خواهند داشت.
وی تصریح کرد: همچنین با پیگیری های تربیت بدنی شهرداری باقرشهر تکه زمینی که درکنار بوستان ۹ دی بلا استفاده مانده بود به عنوان زمین فوتبال محلی با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان جهت استفاده جوانان و نوجوانان بازسازی و تجهیز شده است که با بهره برداری از پروژه های فوق سرانه اماکن ورزشی باقرشهر نیز ارتقا خواهد یافت.
تکمیل و اجرای فاز دوم سایت اسکان اضطراری در راستای مدیریت بحران در باقرشهر
شهردار باقرشهرگفت: عملیات تکمیل پروژه سایت اسکان اضطراری باقرشهر به منظور حفظ آمادگی در حوادث غیر مترقبه و اسکان شهروندان در مواقع بحرانی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون تومان در عرصه ای به مساحت ۲ هکتار در حال اجرا می باشد.
محسن قضاتلو ادامه داد: با توجه به حفظ آمادگی و انجام اقدامات پیشگیرانه و نیز برنامه ریزی جهت مقابله درست و سریع با حوادث غیرمترقبه در طی سالهای گذشته فاز اول سایت اسکان اضطراری توسط شهرداری احداث شده است و با توجه به افزایش جمعیت شهر در راستای ارتقای تاب آوری شهری، پروژه فاز دوم سایت اسکان اضطراری باقرشهر جهت ساخت سکوهای اسکان اضطراری، جانمایی و ساخت سرویس های بهداشتی، آبخوری، تکمیل شبکه معابر و سایر اجزای مورد نیاز در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است که عملیات اجرایی فاز دوم این پروژه در دست اجرا می باشد.
ایجاد پایگاه قرآنی در باقرشهر با تجهیز و بهره برداری از دارالقرآن عطر فاطمی

شهردار باقرشهر با تاکید بر اینکه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در عرصه ارتقای فرهنگ شهروندی زیر بنای اصلی توسعه شهری است، گفت: رسالت اصلی حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری ارتقای فرهنگ شهروندی ،توجه به سلامت اجتماعی ، ایجاد نشاط و امید به زندگی برای شهروندان و احیای فرهنگ شهر است.
محسن قضاتلو اظهار داشت: برگزاری دهها برنامه مناسبتی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با هدف ارتقاء نشاط اجتماعی و تامین سلامت روحی شهروندان در ایام مختلف اعم از مناسبت های ملی، مذهبی، آئینی و … با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان و با مشارکت شهروندان در سطح شهر برگزار شده است.
شهردار باقرشهرگفت: کمک به مساجد در خصوص برگزاری برنامه های ملی و مذهبی، کمک به برگزاری مراسم معنوی اعتکاف، برگزاری پیاده روی خانوادگی، برگزاری جشن در اعیاد،برگزاری جشنواره های ورزشی بازیهای بومی محلی،برگزاری کارگاه های آموزشی و … از جمله اقدامات شهرداری در این راستا بوده است.
از مهمترین اقدامات شهرداری باقرشهر اجرای پروژه های محله محور در سطح شهر می باشد
شهردار باقرشهر از شناسایی مشکلات محله های باقرشهر خبر داد و گفت: با رشد و پیشرفت پروژه های اساسی شهر امیدواریم بخش زیادی از انرژی و زمان را با کمک معتمدین محلات و دلسوزان شهر، صرف حل معضلات محله ها کرده تا بتوانیم شاهد تغییرات اساسی نیز در محلات باقرشهر باشیم.
محسن قضاتلو از شهروندان خواست تا با رعایت نظافت، در زیبا نگه داشتن شهر کمک کرده و در صورت مشاهده تخلفات شهری مثل تخلیه زباله و نخاله در اماکن غیرمجاز و محله های مسکونی مراتب را به شهرداری اعلام کنند چرا که این مسائل علاوه بر آلودگی سطح شهر، هزینه های گزافی برای شهر دارد که می توان این هزینه ها را برای کارهای عمرانی شهر و توسعه و رشد آن صرف کرد.
شهردار باقرشهر در پایان اظهار داشت : تمام تلاش ما برای رفع مشکلات شهری، ایجاد شهری زیبا با کمترین مشکلات برای شهروندان است و امیدواریم که توانسته باشیم در این راستا در حد بضاعت اقدامات موثری انجام دهیم.

سلگی/روابط عمومی شهرری فرمانداری:
شهردار باقرشهر ضمن اهمیت‌بخشی به نقش فعالیت‌های قرآنی و عمل به آموزه‌ها و معارف قرآن، گفت: دارالقرآن عطر فاطمی در محله کوی دانش با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان در عرصه ای به مساحت ۶۵۰ متر مربع و به منظور ایجاد پایگاهی برای انجام فعالیت‌های قرآنی، ارائه خدمات آموزشی با برپایی مهد قرآنی و کلاس‌های آموزشی حفظ، قرائت و ترتیل قرآن کریم در سنین مختلف، با همکاری آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در ایام الله دهه فجر آغاز به کار خواهدکرد.
محسن قضاتلوگفت: با توجه به ضرورت توسعه و بسترسازی فضای مناسب جهت توسعه فعالیتهای قرآنی که یکی از بسترهای آن، راه اندازی همین دارالقرآن می باشد. دارالقرآن‌ بهترین و امن‌ترین مکان برای آموزش و تربیت اقشار مختلف جامعه به خصوص دانش‌آموزان به شمار می‌رود که امیدواریم بنا به وسع و ظرفیت موجود، اقدامات و برنامه‌های خوب و ماندگاری در راستای تربیت دانش‌آموزان قرآنی در این دارالقرآن برگزار گردد.
احداث میدان شهید قاسم سلیمانی در باقرشهر با هدف تسهیل تردد شهروندان
شهردار باقرشهر گفت: میدان شهید حاج قاسم سلیمانی در محل ارتباط بین محور علامه عسکری با جاده انرژی و خیابان چله دوان در باقرشهر به مساحت ۱۵ هزار مترمربع و اعتبار ۷ میلیارد تومان با همکاری و مشارکت شهرداری منطقه ۱۹ تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
محسن قضاتلو اظهار کرد: بعد از یک سال پیگیری در شورای شهر تهران و شهرداری منطقه ۱۹، عملیات اجرایی این میدان در دی ماه آغاز شده است.
وی گفت: مساحت این میدان ۱۵ هزار مترمربع است که زمین این طرح از طرف شهرداری باقرشهر و اعتبار طرح که بالغ بر ۷ میلیارد تومان می شود توسط شهرداری منطقه ۱۹ تامین می گردد و ارتباط بین بلوار علامه عسکری با جاده انرژی و خیابان چله دوان را فراهم می کند و باعث تسهیل در تردد شهروندان می گردد.
قضاتلو درخصوص نامگذاری این میدان تصریح کرد: نام شهید حاج قاسم سلیمانی را برای این میدان در نظر گرفته شده است که بنیاد مکتب حاج قاسم با آن موافقت و پس از تایید استانداری تهران، نامگذاری میدان انجام خواهد شد.
کلنگ احداث مرکز اورژانس جنوب و جنوب شرق استان تهران در باقرشهر بر زمین زده می شود
محسن قضاتلو در ادامه گفت: همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و گرامیداشت چهل‌ و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، کلنگ احداث مرکز اورژانس جنوب و جنوب شرق استان تهران در زمین اهدایی شهرداری باقرشهر به مساحت ۱۶۰۰ مترمربع بر زمین زده می شود .
وی اظهار داشت:کارکنان اورژانس و تلاشگران عرصه فوریتهای پزشکی اولین کسانی هستند که بر بالین مصدومان و نیازمندان دریافت خدمات درمانی اورژانسی حاضر می‌شوند و این نشان از اهمیت و جایگاه والای اورژانس دارد. لذا با توجه به این امر و نشست با مدیران اورژانس استان تهران، تفاهم نامه اهدای زمین جهت ساخت مرکز اورژانس جنوب و جنوب شرق استان تهران انجام شد.
شهردار باقرشهر در ادامه گفت: این مرکز شامل ساختمان اداری ، اتاق بحران، سالن کنفرانس، پارکینگ امبولانس های پشتیبان، انبار دپو اقلام مورد نیاز در مواقع بحران و تأسیسات می باشد.
بهسازی و مناسب‌سازی پیاده روهای معابر باقرشهر جهت سهولت در تردد معلولان
محسن قضاتلو اظهار کرد: شهرداری باقرشهر طبق قوانین و ضوابط شهرسازی و بر اساس دستورالعمل‌های مربوطه، روند مناسب‌سازی و ایمن سازی معابر جهت سهولت در تردد معلولان و ناتوانان جسمی را در دستور کار خود قرار داده است.
وی افزود: معلولین به عنوان بخشی از بدنه اجتماع و به عنوان یک شهروند در شهر و جامعه این حق را دارند که مانند انسان های دیگر زندگی کنند، بنابراین باید به معلولین به عنوان یک گروه بزرگ اجتماعی توجه ویژه شود.
شهردار باقرشهر اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع مناسب‌سازی فضاهای شهری در راستای سهولت در تردد معلولان و استفاده از امکانات و فضاهای عمومی شهر، پروژه بازسازی، مناسب سازی و ایمن سازی پیاده‌روها سطح شهر با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان و همچنین حذف موانع در مسیر پیاده راه ها و نصب پلهای موقت بر روی انهار در سطح شهر اجرا شده است.
شهردار باقرشهر در ادامه گفت : ایجاد جای پارک در اماکن شهرداری ،مناسب سازی اماکن شهرداری جهت سهولت در تردد معلولان و ایجاد پیست دوچرخه سواری ویژه کودکان اوتیسم از دیگر اقدامات شهرداری در راستای خدمات به این قشر از جامعه می باشد.
جدول گذاری و تعویض جداول فرسوده با هدف بهسازی و ساماندهی معابر شهری

محسن قضاتلو در ادامه گفت: از جمله اقداماتی که شهرداری باقرشهر در جهت هدایت آبهای سطحی انجام داده است، جدولگذاری و ایجاد انهار در سطح شهر می باشد. عملیات جدول گذاری خیابان‌های شهر سنگ و همچنین طرح ساماندهی و تعویض جداول فرسوده سطح شهر به طول ۴۲۰۰ متر و با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد تومان از جمله برنامه‌های مدیریت شهری در این راستا در باقرشهر می باشد.
شهردار باقرشهر ضمن تاکید بر اینکه بهسازی و جدول گذاری معابر امری ضروری و زیر بنایی است که باید به آن توجه جدی نمود.در همین راستا در بعضی از خیابان ها و معابر شهری تعویض جداول مستهلک که از عمر بالایی برخوردارند و همچنین جدول گذاری در خیابانهای فاقد جدول، می تواند علاوه بر زیر بنایی بودن در زیبایی شهر نیز تأثیر گذار باشد، اظهار داشت: روند اجرایی عملیات ساماندهی و بهبود وضعیت معابر با اجرای اقدامات جدولگذاری و با هدف ساماندهی معابر و نهرهای سطح شهر و همچنین زیباسازی فضاهای شهری و مناسب ‌سازی پیاده‌روها و جداول خیابان‌های سطح شهر همسو با نیاز شهر و شهروندان در سطح معابر شهر ادامه خواهد یافت.
بازپیرایی و بازسازی بوستان های شهری به منظور ارتقای نمای بصری شهر
شهردار باقرشهر در ادامه گفت: به منظور بالا بردن سطح کیفی و زیباسازی نماهای شهری، بوستان های باقرشهر با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و پانصد میلیون تومان بازسازی و بازپیرایی شدند.
وی تاکید کرد: از جمله طرح های عمرانی و خدماتی شهرداری باقرشهر طی سال جاری نوسازی و بازپیرایی معابر، نوسازی وسایل بازی و تندرستی و مبلمان پارکی، نصب المان های جدید و باز پیرایی آبنماهای بوستان های سطح شهر بوده است.
محسن قصاتلو گفت: در همین راستا، بوستان های عطر سیب و ۹ دی که برخی معابر آن به مرور زمان دچار آسیب هایی شده بود، ترمیم و بازسازی شدند.
شهردار باقرشهر تاکید کرد: احداث اولین پاتوق محله در بوستان ۹دی کوی دانش در راستای تقویت حس تعلق شهروندی و ارتقای کیفیت محیط شهری از جمله طرح های باز زنده سازی بوستان‌های شهری محسوب می گردد که با اعتباری بالغ بر دویست و پنجاه میلیون تومان اجرا گردید.
وی گفت: تعویض وسایل بازی پلی اتیلن و وسایل تندرستی در بوستان فدک، تعویض مبلمان پارکی میدان شهدا، نصب المان در میدان شهدا از جمله اقدامات دیگر شهرداری باقرشهر در راستای بازپیرایی بوستان‌های شهری می باشد.
محسن قضاتلو گفت: در حال حاضر هماهنگی های لازم در خصوص بازپیرایی آبنمای میدان المپیک بوستان عطرسیب انجام و پیمانکار تعیین شده است و به زودی کار بازسازی و راه اندازی آن به اتمام می رسد که با اینکار دوباره جلوه ای خاص به این مکان بخشیده خواهد شد.
اجرا و بهره برداری از پروژه عمرانی و خدماتی در راستای خدمات رسانی به شهروندان
شهردارباقرشهر در ادامه با اشاره به اجرای ده ها پروژه عمرانی و خدماتی دیگر در طول یکسال گذشته، گفت: تعویض و باز پیرایی روشنایی محور شهید رجایی با اعتباری بالغ بر۴۰۰ میلیون تومان با همکاری اداره برق کهریزک در راستای بهبود سیمای شبانه معابر سطح شهر، بازپیرایی و زیباسازی فضاهای شهری با اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان، ایمن سازی جاده سایت به طول ۱۰۰۰ متر با نصب نیوجرسی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان، کمک به تعریض خیابان ورودی روستای خیرآباد با اعتباری بالغ بر دویست و پنجاه میلیون تومان،بازسازی و بهره برداری از فرهنگسرای عطر نرگس(فرهنگسرای خانواده) با اعتباری بالغ بر دویست میلیون تومان، بهسازی و بازپیرایی سالن های ورزشی و اماکن شهرداری با اعتباری بالغ بر دویست میلیون تومان ، اجرای روشنایی بولوار علامه عسگری ، نوسازی تابلوهای معابر، احداث بازار میوه و تره بار، خریداری و نصب برنامه حوزه شهرسازی، درآمد، ماده ۱۰۰ و دبیرخانه از شرکت ایران سیستم با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان که موجب بهبود و تسریع در فرایند خدمات رسانی به شهروندان شده است از دیگر پروژه ها و برنامه هایی است که توسط شهرداری باقرشهر اجرایی شده است.