زینلی گفت: شرکت کویر تایر توانست خوداتکایی، اقتصاد مقاومتی و بومی سازی را در عمل پیاده کند.

به گزارش شبکه خبری ساراپرس به نقل ازگویای صنعت، سید محمدحسین زینلی مدیر عامل شرکت لاستیک کویر تایر  با اشاره به اینکه شرکت کویر تایر توانست خوداتکایی، اقتصاد مقاومتی ، بومی سازی را در عمل پیاده کند، بیان داشت: هفته گذشته رئیس جمهور در سفری که در بیرجند و بازدید از کارخانه کویر تایر داشتند، گفتند،کویر تایر برای کشور ایجاد قدرت و نیز ثروت می کند؛ ایجاد قدرت به ساخت موشک نیست.کویر تایر مصداق واقعی ما می توانیم است.

وی در تبیین شعاری که در کویر تایر تحت عنوان از پراید تا پرادو یعنی از کوچکترین خودرو تا بزرگترین را قادر به طراحی و تامین قطعات آنها هستیم، ادامه داد: در تولید رینگ به خودکفایی رسیدیم. کویرتایر دارای لوح زرین افتخار از دانشگاه صنعتی شریف و معاونت فناوری ریاست جمهوری می باشد. بومی سازی و قطع وابستگی ها را به مرحله اجرا در آوردیم‌ .

زینلی با اشاره به اینکه داخلی سازی برکات فراوان دارد ، اشاره کرد: زمانیکه ارز به خارج از کشور برای خرید اجتاس و کالا ارسال می کنیم، عملا برای آن فروشنده خارجی ایجاد اشتغال زایی می کنیم؛ لکن کویر تایر در تولیدات محصولات خودرو به خودکفایی رسیده و برای جوانان بسیاری ایجاد اشتغال نموده است.

وی در پایان صحبتی خطاب به مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی کرد و گفت: مدیران بیاییم منافع ملی را بر منافع صنفی ترجیح دهیم .