شهردار منطقه 12 از اعزام کودکان آینده‌ساز ورزشکار محله هرندی در قالب کاروان زوار الزهرا (سلام‌الله علیها) به خیل عظیم عزاداران پیاده‌روی اربعین خبر داد.

به گزارش شبکه خبری ساراپرس ، امیر یزدی، شهردار منطقه ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات مومنان در این ایام گفت: ️کودکان ورزشکار محله هرندی که در فصل گذشته مسابقات فوتبال کودکان کار شرکت داشتند، به همت شهرداری منطقه ١٢ در قالب کاروان زوار الزهرا (س) به خیل عظیم عزاداران پیاده روی اربعین پیوستند.

وی افزود: به دنبال اقدامات صورت‌گرفته در سال‌های گذشته در زمینه گسترش ورزش رایگان برای شهروندان محلات کم‌برخوردار به‌ویژه کودکان کار که با هدف حفظ این نوجوانان و جوانان از آسیب‌های اجتماعی انجام شد، شهرداری منطقه ١٢ ضروری دانست به منظور افزایش شور حسینی و تعلیم شعائر دینی برای این فرزندان شهر نیز اقدام کند که امیدواریم مرضی درگاه حق و حضرت حجت (عجل‌الله تعالی) واقع شود.
در همین زمینه سید امیرحسین ساداتی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۲ اعلام کرد: برای تحقق این هدف با استفاده از ظرفیت خیرین منطقه اقدامات لازم برای تشکیل، تجهیز و اعزام کاروان زوار الزهرا (سلام‌الله) با حضور ٢۵ نفر از کودکان و نوجوانان ورزشکار فعال در تیم فوتبال و کشتی قلب طهران صورت گرفت.
وی تشریح کرد: بدرقه این کاروان روز پنجشنبه، ۱۷ شهریورماه، ساعت ۶ صبح از مقابل مسجد امام باقر (علیه‌السلام) محله هرندی انجام شده و طی برنامه‌ریزی صورت‌گرفته، این کاروان، پس از زیارت در شهر کاظمین و نجف به خیل عظیم عزاداران اربعین حسینی در پیاده‌روی اربعین می‌پیوندند و به زیارت مرقد مطهر سیدالشهدا (علیه‌السلام) خواهند رفت.