سرهنگ کارآگاه هدایت بهرامی رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت، از کشف بیش از 170هزارقلم لوازم آرايشي قاچاق خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش کالاهای کشف شده را بیش از 500 میلیارد ریال برآورد کرده اند.

به گزارش ساراپرس، سرهنگ کارآگاه “هدایت بهرامی” به تشریح جزییات این خبر پرداخت و گفت: با اطلاع از این که یک قاچاقچی کالا در محدوده جنوب تهران اقدام به انبار مقادیری کالای قاچاق کرده است، تیم های عملیاتی این یگان برای بررسی موضوع به تحقیقات گسترده در این زمینه پرداختند.
وی عنوان داشت: در پی اقدامات اطلاعاتی مشخص شد مقادیری کالای خارجی قاچاق در یک ساختمان مسکونی چهار طبقه که به عنوان انبار لوازم آرایشی استفاده می شود، نگهداری شده و به شکل های مختلف در چند مرحله در بازار تهران به طور غیر قانونی توزیع می شد.
سرهنگ بهرامی افزود: ماموران این پلیس، محل موصوف را بازرسی کردند که در نتیجه مشخص شد سه طبقه از ساختمان مملو از لوازم آرایشی از قبیل، رنگ مو و اکسیدان خارجی عمدتاً محصول کشور ایتالیا است، و مالک کالاها بیان داشت که فاقد اسناد و مدارک گمرکی مرتبط با کالاها می باشد و تمامی کالاها از شهرهای مرزی کشور طی سالهای گذشته به این تهران منتقل شده است.
این مقام انتظامی بیان داشت: این در حالی بود که محل مذکور نیز مسکونی بوده و اجازه تغییر کاربری به انبار را نداشته است.
وی اظهار داشت: به این ترتیب متهم دستگیر و در تحقیقات بیان داشت که مدت ها پیش با یک کمپانی در کشور ایتالیا در ارتباط بوده و مدتی کالاهای این کمپانی را به شکل قانونی از مناطق آزاد وارد کشور می کرده است و اکنون حدود ۲۵ سال است نماینده کمپانی مذکور در ایران است، اما از سال ۱۳۹۸ دیگر مجوز نگرفته و کالاها را با ارز آزاد خریداری و با خودروهای سواری و وانت به این محل منتقل می کند.
رییس پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: با توجه به محدودیت و ممنوعیت واردات لوازم آرایشی، متهم به صورت سازمان یافته و با تکرار این موضوع در طول چند سال گذشته همواره نسبت به انتقال، نگهداری و خرید و فروش کالای قاچاق اقدام و کسب منافع کرده و بر این اساس اموال قاچاق که شامل ۱۷۴ هزار و ۹۴۸ قلم لوازم آرایشی است تحت پرونده قضایی توقیف و متهم به دادسرا منتقل شد.
این مقام پلیسی بابیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: مصرف کنندگان داروها و لوازم آرایشی بهداشتی قاچاق به دلیل انقضای تاریخ مصرف و فاقد استاندارد لازم بودن، معمولا به انواع بیماریها و امراض پوستی دچار می شوند. لذا از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکارکالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ ویا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.