رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از 11 هزار قلم فلاکس، ماگ و ... خبرداد و گفت: کارشناسان ارزش کالاها کشف شده را بیش از 30 میلیارد ریال برآورد نموده اند.

به گزارش ساراپرس، سرهنگ “کارآگاه مهدی افشاری” توضیح داد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به کشف انبار دپوی کالای غیر استاندارد در محدوده خیابان فدائیان اسلام شدند.

ایشان عنوان داشت: در پی اقدامات اطلاعاتی مشخص گردید مقادیری کالای خارجی در انباری در آدرس  خیابان فدائیان اسلام جنوب به شمال کوچه شهید کاظم زاده تخلیه و دپو گردیده که کالای خارجی را توسط خودورهای شوتی به این مکان منتقل و سپس به وسیله وانت به بازار ارسال می نماید.

جناب سرهنگ افشاری افزود: مامورین این پلیس محل موصوف را  بازرسی که مشخص گردید محل یک باب انبار کالا بوده که در سامانه انبارها نیز ثبت نگردیده و مشاهده می نمایند مقادیر انبوهی کالاهای خارجی از نوع فلاکس، لیوان ماگ و پک تبدیل شارژ تلفن همراه در محل دپو و فاقد هرگونه اسناد و مدارگ گمرکی می باشد.

این مقام انتظامی افزود: کالاها شامل: ۵۸۴۰ عدد فلاکس، ۲۹۷۰ عدد لیوان ماگ و ۳۱۵۰ عدد پک تبدیل شارژ تلفن همراه تولید کشور چین بوده که پرونده قضایی مربوطه تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی گردید.

این مقام پلیسی بابیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۳۰ میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: ورود کالای قاچاق و ارز به کشور باعث ورشکستگی کارخانجات و بیکار شدن کارگران ایرانی می گردد. از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکارکالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ ویا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.