رئيس پليس امنيت اقتصادي تهران بزرگ از کشف بيش از  هزار دستگاه انواع لوازم آرایشی خارجی قاچاق خبرداد و گفت: کارشناسان ارزش کالاها کشف شده را بيش از 2.5 ميليارد تومان برآورد نموده اند.

به گزارش ساراپرس،سرهنگ “کارآگاه مهدی افشاری” توضیح داد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به کشف انبار دپوی کالای قاچاق در محدوده بازار شدند.
ایشان عنوان داشت: در پی اقدامات اطلاعاتی مشخص گردید مقادیری کالای خارجی در انباری در خیابان ۱۵ خرداد تخلیه و دپو گردیده که کالای خارجی را توسط خودروهای شوتی از جنوب کشور توسط به این مکان منتقل و به بازار ارسال می نماید.
جناب سرهنگ افشاری افزود: مامورین این پلیس محل موصوف را  بازرسی که مشخص گردید محل یک باب انبار کالای بازرگانی بوده که کالاها در سامانه انبارها نیز ثبت نگردیده و مشاهده می نمایند مقادیر انبوهی کالاهای خارجی از نوع ریش تراش، سشوار،  موکن، اتو مو، دستگاه بخور خارجی در محل دپو که طی استعلامات گمرکی مشخص گردید اسناد گمرکی  مطابقتی با کالاهای مکشوفه نداشته است و فاقد هرگونه اسناد و مدارگ گمرکی می باشد.
این مقام انتظامی افزود: کالاها شامل: تعداد ۱۳۴۵ دستگاه انواع لوازم آرایشی در مارک های مختلف خارجی بوده که پرونده قضایی مربوطه تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی گردید.
این مقام پلیسی بابیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۲٫۵ میلیارد تومان اعلام کرده اند، اضافه کرد: مصرف کنندگان محصولات قاچاق و فاقد استاندارد لازم بودن، معمولا به انواع بیماریها و امراض دچار می شوند.  از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکارکالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ ویا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.