رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از 120 هزار لیتر گلیسیرین قاچاق خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش کالاهای  کشف شده را بیش از 100 میلیارد ریال برآورد نموده اند.

به گزارش ساراپرس، سرهنگ کارآگاه “هدایت بهرامی” توضیح داد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به کشف محل دپوی کالای قاچاق در محدوده شمس آباد شدند.

ایشان عنوان داشت: در پی اقدامات اطلاعاتی مشخص گردید مقادیر زیادی کالا تحت عنوان ترانزیت خارجی از مرز باشماق خارج و وصول آن بصورت صوری وصول آن به گمرک مذکور اعلام گردیده و بخشی از محموله مذکور در یکی از انبارهای محدوده شمس آباد تخلیه و در ادامه به انبارهای نامعلومی منتقل گردیده است.

جناب سرهنگ بهرامی افزود: مامورین اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز این پلیس انبار موصوف واقع در شمس آباد را  شناسایی که مشخص گردید مربوط به شرکتی است که در زمینه تولید تنباکو میوه ای می باشد.

این مقام انتظامی افزود: کالاها شامل تعداد ۵۴۴ بشکه ۲۲۰لیتری گلیسیرین قاچاق کشف و توقیف گردید در تحقیقات صورت گرفته مالک کالا شناسایی و طی بررسی اسناد ارائه شده از طریق سامانه epl مغایرت کالاها احراز و پرونده قضایی مربوطه تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی گردید.

این مقام پلیسی بابیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: با این شیوه و شگرد قاچاقچیان حرفه ای برای قاچاق و فرار از دست قانون و عدم پرداخت حق و حقوق دولتی اقدام به قاچاق کالا می نمایند. با توجه به اینکه مبارزه با قاچاق کالا موجب رونق تولید وکاهش بیکاری می گردد و از اهم وظایف این پلیس است از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکارکالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ ویا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.