رئيس پليس امنيت اقتصادي تهران بزرگ از کشف بيش از 3هزار قلم ساعت رومیزی و لوازم آشپزخانه قاچاق خبرداد و گفت: کارشناسان ارزش کالاها کشف شده را بيش از 1.2 ميليارد تومان برآورد نموده اند.

به گزارش ساراپرس،سرهنگ “کارآگاه مهدی افشاری” توضیح داد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به کشف انبار دپوی کالای قاچاق در محدوده بازار شدند.
ایشان عنوان داشت: در پی اقدامات اطلاعاتی مشخص گردید مقادیری کالای خارجی در انباری در شوش تخلیه و دپو گردیده که کالای خارجی را توسط خودروهای شوتی از کرج به این مکان منتقل و در بازار توزیع می نماید.
جناب سرهنگ افشاری افزود: مامورین این پلیس محل موصوف را  بازرسی که مشخص گردید محل یک باب انبار کالای بازرگانی بوده که کالاها در سامانه انبارها نیز ثبت نگردیده و مشاهده می نمایند مقادیر انبوهی کالاهای خارجی از نوع ساعت رومیزی و لوازم آشپزخانه در محل دپو که طی استعلامات گمرکی مشخص گردید اسناد گمرکی  مطابقتی با کالاهای مکشوفه نداشته است و فاقد هرگونه اسناد و مدارگ گمرکی می باشد.
این مقام انتظامی افزود: کالاها شامل: شامل ۲۰۲۰عدد ساعت رومیزی و ۱۴۲۲ قلم لوازم آشپزخانه خارجی قاچاق محصول کشور چین بوده که پرونده قضایی مربوطه تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی گردید.
این مقام پلیسی بابیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۱٫۲ میلیارد تومان اعلام کرده اند، اضافه کرد: مصرف کنندگان محصولات قاچاق و فاقد استاندارد لازم بودن، معمولا به انواع بیماریها و امراض دچار می شوند.  از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکارکالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ ویا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.