سرپرست پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از 700 عدد انواع مبلمان خارجی خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش کالاهای قاچاق کشف شده را بیش از 120 میلیارد ریال برآورد نموده اند.

به گزارش ساراپرس؛ سرهنگ کارآگاه “علی اصغر محمودیان” توضیح داد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به کشف تریلر حامل کالای قاچاق به ارزش بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال در محدوده کهریزک تهران شدند.
ایشان عنوان داشت: طی بازرسی های اولیه مشاهده گردید پلمپ گمرکی تریلر شکسته و حامل انواع مبلمان و آباژور خارجی است و کالاها در سامانه جامع تجارت ثبت نشده و فاقد هرگونه اسناد و مدارک مثبته گمرکی می باشند.
این مقام انتظامی افزود: کالاهای کشف شده شامل ۷۰۵ عدد انواع مبلمان و آباژور خارجی بوده که در این راستا چهار متهم دستگیر و یک خودرو توقیف شد و پرونده در خصوص قاچاق کالا تشکیل و به مرجع قضائی معرفی گردید.
این مقام پلیسی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۱۲۰ میلیارد اعلام کرده اند، اضافه کرد: قاچاق اینگونه لوازم که مشابه با کیفیت تولید داخل دارند باعث تعطیلی کارگاه های تولیدی و از بین رفتن مشاغل می شود لذا مبارزه با آن از اهم وظایف این پلیس است و از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکار کالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ و یا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.