رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ ازکشف بیش از 48 تن برنج و شکر خبرداد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای قاچاق شده را 20 میلیارد ریال اعلام کرده اند.

به گزارش ساراپرس؛ سرهنگ ” علی ولی پور گودرزی ” توضیح داد: در راستای پایش و کنترل نظارت بازار و جلو گیری از احتکار کالاهای اساسی ، مامورین این پلیس موفق به کشف دو انبار احتکار کالای اساسی در شورآباد به ارزش ۲۰ میلیارد ریال شدند که فاقد هرگونه اسناد و مدارک ، فاکتور و ثبت در سامانه جامعه تجارت می باشد.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کاراگاهان انبارها را پلمپ کردند، افزود: میزان ۴۲ تن برنج و ۶ تن شکر دولتی کشف ، دونفر متهم دستگیر و پرونده درخصوص احتکار کالا تشکیل و به مرجع قضائی معرفی کردند.
این مقام پلیسی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۲۰ میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: بازار کالاهای کشور در ماه های گذشته تحت تاثیر عواملی همچون حذف ارز ترجیحی، بحران جنگ سوریه و اوکراین، خبر های منفی برجام و غیره با نوسانات صعودی مواجه بوده و این امر باعث گردید عده ای سود جو و منفعت طلب از فرصت استفاده و اقدام به احتکار کالا های اساسی نمایند. لذا شهروندان در صورت مشاهده هرگونه احتکار کالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ و یا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.