رئيس پليس امنيت اقتصادي تهران بزرگ از کشف احتکار بيش از 33 تن مواد خوراکی خبرداد و گفت: کارشناسان ارزش کالاها کشف شده را بيش از 1.5 ميليارد تومان برآورد نموده اند.

به گزارش ساراپرس،سرهنگ “کارآگاه مهدی افشاری” توضیح داد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به کشف انبار احتکار کالا در محدوده بازار تهران شدند.
ایشان عنوان داشت: در پی اقدامات اطلاعاتی مشخص گردید مقادیری مواد خوراکی در انباری در چهارراه مولوی تخلیه و دپو گردیده که کالاها  توسط وانت به این مکان منتقل و سپس توزیع می گردد.
جناب سرهنگ افشاری افزود: مامورین این پلیس محل موصوف را  بازرسی که مشخص گردید محل یک باب انبار کالای بازرگانی بوده که کالاها در سامانه انبارها نیز ثبت نگردیده و مشاهده می نمایند مقادیر انبوهی کالاهای اساسی از نوع قندوشکر و برنج وروغن در محل دپو که طی استعلامات گمرکی مشخص گردید اسناد گمرکی مربوط به سالهای گذشته می باشد و مطابقتی با کالاهای مکشوفه نداشته است و فاقد هرگونه اسناد و مدارگ گمرکی می باشد.
این مقام انتظامی افزود: کالاها شامل: تعداد محل ۱۴۰۰ کیلوگرم قند ، ۱۲۷۳۰ کیلوگرم برنج هندی، ۱۰۰۸۰ کیلوگرم روغن نباتی و ۱۰۹۴۰ کیلوگرم شکر بوده که انبار پلمب، پرونده قضایی مربوطه تشکیل و به همراه متهمین به مرجع قضائی معرفی گردید.
این مقام پلیسی بابیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۱٫۵ میلیارد تومان اعلام کرده اند، اضافه کرد: احتکار و قاچاق کالا و ارز باعث اختلال در برنامه ریزی های اقتصادی و افزایش تورم در جامعه میگردد. از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکارکالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ ویا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.