سرپرست پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف 213 هزار عدد انواع ظروف آرکوپال خارجی خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش کالاهای قاچاق کشف شده را بیش از 160 میلیارد ریال برآورد نموده اند.

به گزارش ساراپرس؛ سرهنگ “علی اصغر محمودیان” توضیح داد: در ادامه مبارزه با قاچاق کالا همه روزه تیم های گشتی و عملیاتی این پلیس به موقعیت های مختلف اعزام، که در همین راستا مامورین این پلیس موفق به کشف انبار دپوی کالای قاچاق به ارزش بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال در محدوده خیابان رجایی جنوب شدند.
ایشان عنوان داشت: طی بازرسی های اولیه مشاهده گردید کالا ها دارای جعبه و برچسب تولید فرانسه هستند اما به صورت دو کارتنه و با بسته بندی پوششی کارتن ایرانی نگهداری می شوند؛ که با بررسی های بیشتر مشخص شد کالاها در سامانه جامع تجارت و انبار ها ثبت نشده و فاقد هرگونه اسناد و مدارک مثبته گمرکی می باشند.
این مقام انتظامی افزود: کالاهای کشف شده شامل ۲۱۳ هزار عدد (۸۸۵۰ کارتن) بوده که در این راستا یک متهم دستگیر و یک انبار پلمپ شد و پرونده در خصوص قاچاق کالا تشکیل و به مرجع قضائی معرفی گردید.
این مقام پلیسی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۱۶۰ میلیارد اعلام کرده اند، اضافه کرد: قاچاق کالا باعث فلج شدن تولید کشور و در ادامه افزایش بیکاری و پیامدهای ناگوار آن می شود ، لذا مبارزه با آن از اهم وظایف این پلیس می باشد که با تمام توان در راستای رسیدن به این مهم تلاش می شود، وی از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکار کالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ و یا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.