«پیامبر گرامی اسلام (ص)، دست صحابی را دید زمخت و پینه ‌بسته است؛ گفت: چرا دستت این ‌طور است؟ گفت: یا رسول اللّه! من با این دست كار می كنم.

به گزارش ساراپرس؛ سید علی یزدیخواه نماینده مردم ری ، شمیرانات، اسلامشهر، پردیس، ری در مجلس شورای اسلامی در تبیین شان و منزلت کارگر بیان کرد: «پیامبر گرامی اسلام (ص)، دست صحابی را دید زمخت و پینه ‌بسته است؛ گفت: چرا دستت این ‌طور است؟ گفت: یا رسول اللّه! من با این دست کار می کنم.
پیغمبر (ص)، این دست را گرفت و بوسید و فرمود: «هذه ید لا تمسّه النار»؛ آتش، این دست را لمس نمی‌ کند.

وی ادامه داد: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، به مناسبت روز کارگر، افتخار داشتم در جلسه مشترک نمایندگان تشکل ها و شوراهای اسلامی کار در کمیسیون اجتماعی در خدمت این عزیزان باشیم.

این نماینده مجلس گفت: به عنوان یک کارگر زاده عرض می کنم، لزوم بررسی مجدد قانون کار که اهم موارد آن در در دهه ۵۰ تصویب شده و دارای کاستی های زیادی است و مهمترین آنها، امنیت شغلی، قراردادهای موقت و بحث های معیشتی و مسکن است، از مهمترین مسائل حوزه‌ی کار و کارگران می باشد.

یزدیخواه توضیح داد: گفتنی ها در این زمینه بسیار است. ان شاءالله بتوانیم در راستای بهبود شرایط کارگران به همراه همکارانم در مجلس شورای اسلامی اقدامات بیشتری انجام دهیم.

روز کارگر بر تمامی کارگران عزیز کشور و خانواده های آنان مبارک باد.