یزدیخواه بیان کرد: خوشبختانه دوران آن مدیران ناکارآمد در دولت تمام شد و ضرورت دارد که مدیران میانی دولت سیزدهم که از عوامل دولت سابق هستند، یا رویه کاری خود را اصلاح کنند یا آنکه برکنار شوند.

به گزارش سایت خبری ساراپرس، سید علی یزدیخواه با اشاره به اینکه دولت سیزدهم در شرایط سختی آغاز به کار کرد، اظهار داشت: دولت رئیسی زمانی آغاز به کار کرد که شاهد قفل شدن تجارت خارجی، بی نتیجه ماندن مذاکرات، بلوکه شدن اموال و دارایی‌های ناشی از فروش نفت و بدهی‌های انباشته شده دولت قبلی بودیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت روحانی انواع و اقسام مشکلات را ایجاد کرد تا دولت سیزدهم زمین گیر شود. البته هنوز عوامل دولت سابق در بدنه دولت فعلی حضور دارند و در بسیاری از بخش‌ها که کارشکنی می‌شود، ناشی از حضور عوامل دولت روحانی در دولت فعلی است و آنان اراده‌ای برای حل مشکلات مردم ندارند.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید مدیران ارشد دولت و وزارتخانه‌ها، عوامل دولت قبل را که در بهبود وضعیت کشور کارشکنی می‌کنند، برکنار کنند. ما هم بارها در مجلس تذکر دادیم و پیگیر این مسئله هستیم، باید هرچه زودتر این موضوع محقق شود تا مردم طعم شیرین خدمت را بیشتر بچشند.

یزدیخواه گفت: در دولت قبل مدام مطرح می‌شد که حتی آب خوردن هم وابسته به برجام، FATF و مراودات خارجی است و حتماً باید این معاهدات بین‌المللی را بپذیریم تا مشکلات کشور حل شود که مشخص شد این ادعاها بی اساس و دروغ بود.

همه امید دولت سابق در سبد غرب بود و به همین دلیل نتوانستند در هشت سال برای مردم کاری کنند. خوشبختانه دوران آن مدیران ناکارآمد در دولت تمام شد و ضرورت دارد که مدیران میانی دولت سیزدهم که از عوامل دولت سابق هستند، یا رویه کاری خود را اصلاح کنند یا آنکه برکنار شوند.

نماینده مردم تهران گفت: در انعقاد پیمان‌های منطقه‌ای مانند اوراسیا و شانگهای اقدامات بسیار خوبی انجام شده و قفل صادرات با تلاش‌های دولت باز شده است.

وی متذکر شد: در سال گذشته مجموع صادرات کشورمان به کل اروپا حدود ۵۰۰ میلیون دلار بود اما از زمانی که دولت رئیسی روی کار آمده است، فقط میزان صادرات ایران به یکی از کشورهای همسایه به ۱۰ میلیارد دلار افزایش یافته است و ما شاهد تقویت دیپلماسی اقتصادی هستیم.

یزدیخواه تاکید کرد: دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی بسیار خوب عمل کرده است و حجم سفرهای خارجی رئیس جمهور و ورود مقامات کشورهای دیگر به ایران افزایش پیدا کرده است.
قراردادهای بسیار خوبی به ویژه در حوزه انرژی و اقتصادی با کشورهای منطقه و همسایه منعقد شده است که قطعاً تأثیرات مثبت خود را در بهبود وضعیت کشور می‌گذارد. دولت در حال ریل گذاری است و باید به آنان فرصت داده شود.