فرمانده کل انتظامی کشور در پیامی روز معلم را تبریک گفت و تاکید کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز است که اخلاق، علم، خرد و منطق در جامعه اشاعه یابد و این مهم زمانی حاصل می شود که حرمت گذاری به مقام علم و اندیشه، فراتر از آیین ها و عادت‌های رسمی به صورت عملی تجلی یابد.

به گزارش ساراپرس؛ متن پیام بدین شرح است؛

هفته معلم و پاسداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری، فرصت مغتنمی است تا مراتب سپاس و قدردانی خود را تقدیم معلمانی نماییم که نقش بی بدیل آنها در توسعه، پیشرفت و توفیقات کشور بر کسی پوشیده نیست. این روز بزرگ یادآور همت و تلاش بزرگ مردانی است که مروَج راستی، درستی و هدایت کننده آدمی به دانایی و آگاهی هستند.

بنیانگذار عظیم الشأن جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) با درک عمیق از نقش و جایگاه ممتاز معلم در تعالی و رشد جامعه، مأموریت معلمان را هم تراز از رسالت پیامبران عنوان می نمایند. همچنین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این زمینه می فرمایند: «معلم مقام بسیار بالا و والایی دارد. هرچه این مسئولیت بزرگتر است، این مقام بالاتر. این شأن رفیع تر و احساس مسؤلیت هم بایستی به همین نسبت بالاتر باشد.»

امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز است که اخلاق، علم، خرد و منطق در جامعه اشاعه یابد و این مهم زمانی حاصل می شود که حرمت گذاری به مقام علم و اندیشه، فراتر از آیین ها و عادت های رسمی، به صورت عملی تجلَی یابد.

اینجانب بر خود فرض می دانم در هفته ای که مزین به نام معلم است. از مجاهدت های استادان و مدرسان، این سنگربانان علم و ادب، خاصه در فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، قدردانی نموده و ضمن تبریک دوازدهم اردیبهشت (روز معلم)، سلامتی و توفیق روز افزون شما را در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و تحت زعامت فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) از خداوند متعال مسئلت نمایم.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران

سرتیپ پاسدار حسین اشتری