شهردار منطقه۱۳ از اجرای پویش یکشنبه های اهدای خون با هدف زندگی بخشیدن به بیماران نیازمند به خون و فرآورده های خونی در این منطقه خبر داد.

به گزارش ساراپرس، محمد هادی علی‌احمدی، شهردارمنطقه با بیان اینکه پویش یکشنبه های اهدای خون محله محور شهر تهران که هر هفته برگزار می شود ، این بار به محله شورا در منطقه۱۳ می رسد، افزود : در راستای طرح یکشنبه های اهدای خون، هر فعالیتی که لازم باشد را برای فرهنگ سازی و گسترش این طرح انجام می دهیم و از شهروندان می خواهیم به این پویش همگانی بپیوندند.

او هدف از این طرح را ترویج هبه خون بین شهروندان و زندگی بخشیدن به بیماران نیازمند به خون عنوان کرد و گفت: این طرح در دومین یکشنبه خرداد ماه از ساعت ۹ صبح تا ۷ شب در سرای محله شورا اجرایی می شود.

به گفته او ، تیم سیار یکشنبه‌های اهدای خون با استقرار در ساختمان محله شورا واقع در ناحیه ۳ از کارکنان و شهروندانی که داوطلب اهدای خون هستند ، خون گیری می کند .

شهردار منطقه۱۳ با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور در دو سال و نیم گذشته و به تبع آن کاهش اهدای خون افزود: تفاهم نامه ای بین شهرداری تهران و سازمان انتقال خون برای ترویج فرهنگ اهدای خون در محلات شهر تهران منعقد شده است.
او خاطر نشان کرد: جلسه ای به منظور هماهنگی اجرای بهتر طرح، با حضور احمدی مدیر سلامت منطقه و دکتر مهدی زاده مدیر کل سازمان انتقال خون استان تهران ،دکتر ناظمی معاون هماهنگی واحد سیار اهدای خون استان تهران، معتمدین و هیات امنای مساجد سطح منطقه برگزار و تصمیمات و تمهیداتی برای اجرای هر چه بهتر طرح اتخاذ شد.