فرمانده انتظامی تهران بزرگ با گرامیداشت هفته سلامت، بیان داشت: پلیس در ارتقا سلامت جامعه تاثیر گذار است.

به گزارش ساراپرس؛ سردار “حسین رحیمی” با گرامیداشت هفته سلامت (۱۷ تا ۲۳ اردیبهشت ماه) و با اشاره به اینکه همه ما باید در راستای ارتقا سلامت جامعه خود بکوشیم، بیان داشت: امروز نیروی انتظامی در راستای تامین و حفظ و ارتقا امنیت و آرامش جامعه همه تلاش خود را به کار بسته اند.
وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی از طریق برخورد با ناهنجاری های مختلف اجتماعی، سایبری، اقتصادی و…همه تلاش خود را بکار بسته است تا برخی افراد سودجو و مساله دار با اقدامات مجرمانه خود امنیت و آرامش مردم را با چالش مواجه نکنند، عنوان داشت: به طور حتم وجود اراذل و اوباش و توزیع کنندگان مواد مخدر برای سلامت جامعه مضر می باشند و برخورد قهری و سلبی پلیس با اینگونه افراد به طور حتم در راستای ارتقا سطح سلامت جامعه است.
سردار رحیمی با اشاره به اینکه امروز آلودگی هوای پایتخت سهم عمده ای در مشکلات تنفسی و ریوی ساکنان این شهر دارد، گفت: علیرغم اینکه در خصوص زیرساخت های ترافیکی با مشکلات جدی مواجه هستیم اما پلیس به سهم خود همه تلاش خود را به کار بسته است تا در حوزه ترافیکی اقدامات لازم را در خصوص روان سازی ترافیکی به عمل آورد.
وی افزود: به طور حتم ترافیک تهران علاوه بر مشکلات جسمانی، در بحث روحی و روانی نیز مشکلاتی را برای شهروندان به همراه خواهد داشت که لازم است همه سازمان های مربوطه با عزم جزم برای رفع این مشکل رفیع اقدام لازم را انجام دهند تا سلامت شهروندان بیش از این به مخاطره نیفتد.
رئیس پلیس پایتخت خاطر نشان کرد: پلیس همه تلاش خود را به کار می بندد تا نقش و سهم خود را در خصوص سلامت جامعه در حوزه برخورد با اراذل و اوباش، مبارزه با مواد مخدر، رفع مشکلات ترافیکی و مبارزه جدی با سارقان و مالخران را در فضای حقیقی و مجازی به عمل آورد.
سردار رحیمی در پایان عنوان داشت: هفته سلامت فرصت خوب و مناسبی است تا همه مولفه های رشد و ارتقا سلامت در زمینه های مختلف احصا و تقویت و همچنین عوامل تهدید کننده سلامت، بررسی و نسبت به کاهش و حذف آن اقدامات لازم انجام شود.