شهردار منطقه۱۳ با اشاره به ارسال درخواست تغییر پهنه محور دماوند در منطقه۱۳ از جمع آوری و پایش ۴۲۷ مورد از املاک این محور توسط معاونت شهرسازی و معماری این منطقه خبر داد.

به گزارش سایت خبری ساراپرس؛ محمدهادی علی‌احمدی، شهردار منطقه با اشاره به اهمیت محور دماوند در ساختار ارتباطی شرق تهران ، گفت:خیابان دماوند به طول ۱۲/۷ کیلومتر از میدان امام حسین(ع) آغاز شده و تا پل های یاسینی در امتداد شرقی تهران ادامه دارد و در حوزه عملکرد مناطق ۴ ، ۷ و ۸ و ۱۳ قرار دارد که بیشترین طول مسیر مربوط به منطقه ۱۳ است.
وی با اشاره به اهمیت موضوع تغییر پهنه دماوند در این دوره از مدیریت شهری و لزوم رونق ساخت و ساز در این محور ، گفت: درخواست تغییر پهنه خیابان دماوند به اداره کل شهرسازی ارسال و جلسه هم اندیشی آن با حضور رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج برگزار شده است.
شهردار منطقه۱۳ با اشاره به بند ۱ صورتجلسه ۵۵۷ کمیسیون ماده پنج مورخ سیزدهم اردیبهشت سال ۹۵ افزود: در پی عدم استقبال شهروندان از پهنه مصوب طرح تفصیلی ابلاغ شده در خیابان دماوند که به دلیل واقع شدن در پهنه s ( کار و فعالیت ) موجب رکود و کاهش روند تخریب و نوسازی و مراجعات مکرر مالکین این محور و اعتراض آنها شده بود، پیگیری های لازم از سوی شهرداری منطقه۱۳ برای رسیدگی به یکی از اصلی ترین و مهم ترین درخواست های شهروندان منطقه انجام شد .
شهردار منطقه۱۳ با بیان اینکه پیگیری های لازم از سوی منطقه صورت گرفته و ضمن هماهنگی با مناطق درگیر در این طرح ، جلسات مربوط به موضوعات و مسائل طرح برگزار شده است، افزود:جلسه ای با حضور مناطق ۴ ، ۷ و ۸ و ۱۳ برگزار و در این راستا ، معاونت شهرسازی و معماری منطقه ۱۳ اقدام به جمع آوری، یکپارچه سازی و پایش املاک موجود در این محور به تعداد ۴۲۷ مورد کرد.
او ادامه داد: در حال حاضر، قابلیت تغییر پهنه از S به M در بعضی نقاط بررسی شده و بازنگری در تغییر پهنه مصوب طرح تفصیلی محور دماوند در دستور کار قرارگرفته است.
شهرداد منطقه۱۳ اضافه کرد : تغییرات و پیشنهادات ارائه شده از سوی شهرداری منطقه۱۳ بر اساس گزارشات فنی و مدیریتی می باشد .
او ، تقویت امنیت در محور دماوند، طراوت و سرزندگی و افزایش رضایتمندی مالکین و رونق ساخت و ساز را از مزیت های مورد انتظار این طرح برشمرد.