شهردار منطقه۱۳ با اشاره به مساحت ۸۰ هزار متر مربعی پهنه منطقه۱۳ در ضلع شمال غربی حرم گفت: عملیات پاکسازی در دو بخش رفت و روب و امور مربوط به فضای سبز اجرائی شده است.

به گزارش ساراپرس، محمدهادی علی‌احمدی، شهردار منطقه ۱۳ گفت: با توجه به دستورالعمل ابلاغی اداره کل خدمات شهری شهرداری تهران و پیش بینی حضور میلیونی زائران از سراسر کشور در مراسم ارتحال سی و چهارمین سالگرد امام خمینی(ره)، منطقه۱۳ همسو با تعداد دیگری از مناطق شهر تهران نسبت به انجام رفت و روب و پاکسازی محوطه حرم مطهر اقدام کرده است.

او با بیان اینکه مساحت پهنه تحویلی منطقه۱۳، ۸۰ هزار متر مربع است که در ضلع شمال غربی واقع شده، افزود : ۵۰ هزار متر مربع از فضای مورد اشاره، فضای سبز است و ۳۰ هزار متر مربع آن محوطه آسفالتی است که عملیات پاکسازی آن از اوایل خرداد ماه آغاز و در حال حاضر رو به اتمام است.
شهردار منطقه۱۳ اظهار داشت: عملیات پاکسازی روزانه با بکارگیری روزانه ۴۰ نفر نیروی کارگر خدمات شهری با استفاده از دستگاه های جاروب بزرگراهی، خاور ،فان و واترجت و تانکر آب انجام می شود.
به گفته او، علاوه بر رفت و روب، حدود ۱۵ متر مکعب از ضایعات حاصل از رفت و روب و خاک و نخاله در پهنه تحویلی با استفاده از چندین دستگاه خاور جمع آوری شد.
شهردار منطقه۱۳ با اشاره به استقرار چهار دستگاه تانکر در پهنه منطقه۱۳ به منظور خدمت رسانی به شهروندان اضافه کرد: شستشوی دو هزار و دویست متر طول گاردریل و نیوجرسی، رنگ آمیزی دیوار پهنه به مساحت هزار متر مربع ، نظافت باغچه و علف زنی و علف کشی از دیگر اقدامات صورت گرفته است .
محمد هادی علی احمدی یادآور شد : در حال حاضر، حوزه خدمات شهری منطقه۱۳ و خدمات شهری نواحی چهارگانه در حالت آماده باش و اجرایی هستند و تا پس از پایان مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) خدمات رسانی ادامه خواهد داشت.