سرهنگ شریفی گفت: بدلیل شروع تردد به مراکز آموزشی ، دانشگاه ها و مدارس شاهد افزایش ترافیک در سطح معابر شهر تهران هستیم.

به گزارش شبکه خبری ساراپرس، سرهنگ علی اصغر شریفی گفت : با رصدی که از طریق دوربین های مرکز کنترل ترافیک از سطح معابر شهر تهران از وضعیت ترافیکی معابر و بزرگراههای پایتخت در صبح شنبه شانزده مهر ماه ۱۴۰۱ و فعالیت مدارس ، دانشگاه ها و مراکز آموزشی ، شاهد شروع ترافیک صبحگاهی و حجم بالای ترددها در سطح معابر شهر تهران بودیم.
سرهنگ شریفی ادامه داد : بزرگراه شهید همت در مسیر غرب به شرق از جنت آباد ، شهید حکیم درمسیر غرب به شرق از شهید ستاری ، شیخ فضل الله در مسیر غرب به شرق از جناح دارای ترافیک می باشند .
رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ افزود : بزرگراه شهید زین الدین در مسیر شرق به غرب از بزرگراه امام علی (ع) ، بزرگراه بابایی در مسیر شرق به غرب از بزرگراه امام علی (ع) ، بزرگراه یادگار امام(ره) در مسیر جنوب به شمال از گلاب، بزرگراه امام علی (ع) در مسیر جنوب به شمال از گلشن‌دوست شاهد بار ترافیکی هستیم .
سرهنگ شریفی گفت : بزرگراه صدر در مسیر شرق به غرب از نوبنیاد، بزرگراه شهید حاج قاسم‌سلیمانی در مسیر شرق به غرب از قبل از پل صیاد ، مسیر جنوب به شمال چمران در مقطع حکیم تا همت، مسیر غرب به شرق جاده مخصوص از گلها و در مسیر غرب به شرق آزادراه از چیتگر و آزادگان بار ترافیکی صبحگاهی را شاهد هستیم.
وی بیان داشت : خیابان آزادی در مسیرغرب به شرق از استاد معین و جانبازان از میدان امام رضا (ع) ، مسیر جنوب به شمال نواب از نهم دی و چراغی دارای بار ترافیکی سنگینی هستند.
سرهنگ شریفی افزود : تیم های پلیس راهور تهران بزرگ از ابتدای صبح و در تمامی تقاطع ها ، معابر و میادین شهر تهران و مقابل و اطراف مراکز آموزشی و مدارس بمنظور روان سازی و کنترل ترافیک حضور دارند و طرح جناغی ها بمنظور نظم بخشی به بزرگراهها در حال اجراست .
وی از والدین خواست به جهت سوار و یا پیاده کردن دانش آموزان خودروی خود را مقابل مدارس پارک نکرده و یک لحظه نیز مقابل درب مدرسه متوقف نشوند چرا که هیمن اقدام آنان باعث ایجاد ترافیک در محدوده می گردد .
سرهنگ شریفی بیان داشت : هرگونه توقف ، توقفات دوبله و بی نظمی ها در سطح شهر تهران برابر با افزایش ترافیک می باشد و همچنین با توسعه حمل و نقل عمومی می توان تا حدود زیادی ترافیک را کاهش داد و اگر حمل و نقل عمومی توسعه یابد و نسبت به افزایش آن اقدام گردد مسلما از حجم بالای ترافیک کاسته می شود و شهروندان می توانند در صورت دسترسی به حمل و نقل عمومی از آن استفاده کرده و شاهد ترافیک سنگین در سطح معابر نخواهیم بود .