زمان عکس العمل و واکنش راننده به تصادف حدود پنج دهم ثانیه است.

به گزارش ساراپرس، سرهنگ مجید رنجبر گفت : با رصدی که از طریق دوربین های مرکز کنترل ترافیک از سطح معابر شهر تهران از وضعیت ترافیکی معابر و بزرگراههای پایتخت در صبح شنبه پنجم شهریور ماه ۱۴۰۱ صورت پذیرفت ، شاهد شروع ترافیک صبحگاهی و حجم بالای ترددها در سطح معابر شهر تهران بودیم.
سرهنگ رنجبر ادامه داد : بزرگراه شهید همت در مسیر غرب به شرق از جنت آباد ، شهید حکیم درمسیر غرب به شرق از باکری، بزرگراه هاشمی رفسنجانی درمسیر غرب به شرق از شهید ستاری، شیخ فضل الله در مسیر غرب به شرق از جناح دارای ترافیک می باشند .
وی افزود : بزرگراه شهید زین الدین در مسیر شرق به غرب از بزرگراه امام علی (ع) ، بزرگراه بابایی در مسیر شرق به غرب از نیروی زمینی ، بزرگراه یادگار امام(ره) در مسیر جنوب به شمال از گلاب، بزرگراه امام علی (ع) در مسیر جنوب به شمال از گلشن‌دوست شاهد بار ترافیکی هستیم .
کارشناس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ افزود : بزرگراه صدر در مسیر شرق به غرب از نوبنیاد، بزرگراه شهید حاج قاسم‌سلیمانی در مسیر شرق به غرب از بزرگراه امام علی (ع)، مسیر جنوب به شمال چمران در مقطع حکیم تا همت، مسیر غرب به شرق جاده مخصوص از گلها و در مسیر غرب به شرق آزادراه از چیتگر و آزادگان بار ترافیکی صبحگاهی را شاهد هستیم.
وی بیان داشت : خیابان آزادی در مسیرغرب به شرق از شهیدان و مسیر جنوب به شمال نواب از میدان نهم دی دارای بار ترافیکی سنگینی هستند.
سرهنگ رنجبر افزود : تیم های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع ها و معابر و میادین شهر تهران بمنظور روان سازی و کنترل ترافیک حضور دارند
وی گفت : زمان عکس العمل و واکنش راننده به تصادف حدود پنج دهم ثانیه است یعنی راننده ای که در مواجه با تصادف قرار میگیرید ۵ دهم ثانیه فرصت دارد که به تصادف واکنش نشان دهد و بتواند خودرو را کنترل و ترمز نماید اما در هنگام صحبت با تلفن همراه این رقم به یک چهارم کاهش می یاید و راننده زمان خیلی کمتری دارد تا به تصادف و عدم برخورد واکنش نشان دهد .