دکتر امین‌الله سالاری در خصوص واگذاری سهام شرکت‌های این موسسه در قالب مگاپروژه ارزش مالکانه به اعضای صندوق گفت: واگذاری سهام انتظاری بود که فرهنگیان عضو موسسه حدود 12 سال برای تحقق آن لحظه شماری می‌کردند، بنابراین اعطای سهام می‌تواند یکی از مبارک‌ترین اتفاقاتی باشد که در تاریخ صندوق رخ داده‌است.

به گزارش  ساراپرس، عضو هیات امنای موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه سهامدار شدن فرهنگیان مالکیت‌شان را بر دارایی خود مسجل می‌کند افزود: بازنشستگان عزیز می‌توانند با مدیریت این سهام در بازار سرمایه، به سودآوری بیشتری دست پیدا کنند.
دکتر سالاری افزود: با تلاش‌هایی که صورت گرفته است، واگذاری سهام الحمدالله مراحل کارشناسی، ارزیابی و شناسایی شرکت‌های قابل واگذاری را طی کرده است و انشاالله از اولین مرحله از این واگذاری بزودی رونمایی خواهد شد.
وی در خصوص اهمیت طرح ارزش مالکانه برای فرهنگیان عضو موسسه، اظهار داشت: فرهنگیان عضو صندوق ذخیره صاحبان اصلی این سرمایه هستند و خودشان مکرر پیگیر واگذاری سهام بوده و هستند بنابراین این اتفاق مبارک می‌تواند پاسخگوی بخش اعظمی از مطالبات آنها باشد.
عضو هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به تدریجی و مرحله‌ای بودن اجرای طرح ارزش مالکانه، گفت: اجرای طرح واگذاری سهام مرحله‌ای و تدریجی خواهد بود و با شناسایی شرکت‌های دارای قابلیت ورود به بورس به تدریج و طی حدود دو سال تمام سهام متعلقه به بازنشستگان به آنها واگذار خواهد شد.
دکتر سالاری در خصوص نحوه مدیریت سهام توسط بازنشستگان تصریح کرد: واگذاری سهام به قشر عظیمی از فرهنگیان می‌تواند بازار سرمایه را دچار مشکل نماید و چنانچه همکاران گرامی ما بخواهند بلافاصله اقدام به تشکیل صف فروش سهام خود نمایند ممکن است اصل سرمایه آنها را با خطر کاهش قیمت مواجه نماید بنابراین توصیه می‌نمایم که پس از اختصاص سهام به آنها، مدیریت نمایند و برای فروش عجله نکنند و در فرصت مناسب از سودآوری آن بهره ببرند.
وی با اشاره به اینکه این طرح بسیار خوب و مهم ممکن است چالش‌هایی نیز داشته باشد، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین چالش‌های اجرای این طرح پس از واگذاری، می‌تواند عجله همکاران برای فروش سهام باشد که نگرانیم این امر با ورود دلالان و سفته بازان بازار سرمایه همراه شود و همکاران دچار ضرر و زیان شوند.
عضو هیات امنای موسسه مهم‌ترین دستاورد این طرح را جلب اعتماد فرهنگیان عضو صندوق عنوان کرد و گفت: از دستاوردهای طرح ارزش مالکانه این است که همکاران بالاخره پس از سال‌ها حس مالکیت‌شان بر دارایی‌های صندوق عملیاتی گردیده و اطمینان یافته‌اند که سرمایه‌ها و دارایی‌های صندوق متعلق به آنهاست.
وی دارا بودن کد بورسی را شرط لازم واگذاری سهام به بازنشستگان دانست و تاکید کرد: از همکاران عزیز و گرامی تقاضا داریم جهت تسریع در روند واگذاری سهام و اجرای طرح موسوم به ارزش مالکانه هر چه سریع‌تر نسبت به دریافت کد بورسی و ثبت آن در سایت صندوق ذخیره به نشانی www.szf.ir اقدام نمایند.