فرمانده کل انتظامی کشور گفت: هدف کلان از هوشمندسازی در مجموعه انتظامی کشور تسهیل مضاعف در ارائه خدمات و سرعت حداکثری در اجرای دقیق ماموریت‌هاست؛ ضرورت دارد برای ایجاد تحول در این حوزه تمامی ظرفیت‌های برون سازمانی و درون سازمانی به کارگیری شود.

به گزارش ساراپرس،جلسه بررسی طرح های تحولی هوشمندسازی پلیس که طی سال های اخیر برگزار شد و در این جلسه ضمن تشریح اقدامات انجام شده در این حوزه به فعالیت سامانه های موبایلی “پلیس من”، سامانه “پلیس همراه”، “تبادل اطلاعات با سازمان ها و نهادها”،  اهمیت برگزاری قرارگاه هوشمندسازی و … ارائه شد.

*اهمیت راه اندازی قرارگاه هوشمندسازی

سردار “حسین اشتری” در این جلسه ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای والامقام و معزز انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای عرصه نظم و امنیت، مدافعان حرم، درود و سلام بر روح بلند و ملکوتی امام راحل، آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز “مدظله العالی” و عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) ضمن استماع گزارش ارائه شده توسط قرارگاه هوشمندسازی پلیس به  طرح های تحولی هوشمندسازی پلیس و اهمیت آن در مجموعه انتظامی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: بحمداله طی سال های اخیر در مجموعه انتظامی کشور و همچنین در دوره های مختلف از جمله هفته فراجا سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ اقدامات چشمگیری در حوزه هوشمندسازی در راستای تسهیل و تسریع در خدمت رسانی به مردم انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه ارائه خدمات رسانی به مردم با هوشمندسازی پلیس بایستی طی هر سال ارتقاء پیدا کند، عنوان کرد: در راستای پیشرفت در این حوزه، قرارگاه هوشمندسازی پلیس راه­ اندازی شد که با راه ­اندازی این قرارگاه شاهد اقدامات تحولی در مجموعه انتظامی کشور بودیم، در واقع بایستی با قرارگاه هوشمندسازی پلیس و پیگیری مصوبات مطرح شده به اهداف مدنظر و همچنین فرمایشات مورد تاکید مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز ” مدظله العالی” که همان تسریع و تسهیل در خدمت رسانی است، برسیم.

*ظرفیت نخبگان و ایجاد تحول در هوشمندسازی

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه هدف اصلی از هوشمندسازی در مجموعه انتظامی کشور تسهیل مضاعف در ارائه خدمات و سرعت حداکثری در اجرای دقیق ماموریت هاست، خاطر نشان کرد: برای رسیدن به اهداف مدنظر در این خصوص ضرورت دارد که تمامی ظرفیت های برون سازمانی و درون سازمانی ( بهره گیری از ظرفیت نخبگان و…) برای ایجاد تحول به کارگیری شود چه بسا تاکنون اقدامات تحولی مطلوبی نیز در این رابطه انجام شده به گونه ای که اثرات آن را طی سال های اخیر مشاهده کرده ایم.

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه بحمداله پیشرفت ها در حوزه هوشمندسازی بسیار قابل چشمگیر است اما به همین میزان نباید بسنده کرد، تصریح کرد: در حوزه هوشمندسازی پلیس طرح های تحولی در راستای تسهیل و تسریع در ارائه خدمات رسانی به مردم انجام شده که سامانه موبایلی “پلیس من”، سامانه “پلیس همراه”، “تبادل اطلاعات با سازمان ها و نهادها”، “تبادل اطلاعات با کسب و کارها” و … از جمله طرح های تحولی است.

*سامانه موبایلی “پلیس من”

وی به سامانه موبایلی “پلیس من” اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این سامانه ۳۰ خدمت از جمله استعلام تخلفات رانندگی، استعلام آخرین وضعیت گواهینامه، استعلام نمره منفی گواهینامه، استعلام صدور کارت خودرو، ثبت سرقت موتور سیکلت و … انجام می شود، به طوری که تاکنون از راه اندازی این سامانه ( از اوایل سال ۱۴۰۰ تاکنون) ۲۶ میلیون خدمت به مردم ارائه شده است.

سردار اشتری با بیان اینکه مجموعه انتظامی کشور سالانه ده ها میلیون خدمات به مردم عزیز ایران اسلامی ارائه می دهد، خاطرنشان کرد: راه اندازی این قبیل سامانه ها در تسریع و تسهیل  خدمت رسانی تاثیر مطلوبی دارد و تاکید بر این است که خدمات رسانی  هوشمندسازی طی سال های آینده به دو برابر این میزان ارتقاء یابد.

*سامانه “پلیس همراه”

این مقام ارشد انتظامی در ادامه به سامانه پلیس همراه نیز اشاره و خاطر نشان کرد: در سامانه پلیس همراه خدماتی همچون استعلام موبایل و تبلت، کروکی الکترونیکی، استعلام خودرو براساس شماره موتور، استعلام قطعات خودروی کشف شده و… ارائه می شود.

سردار اشتری همچنین به “تبادل اطلاعات با سازمان ها و نهادها” اشاره کرد و گفت: امسال حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تبادل اطلاعات برخط با ۳۶ دستگاه و سازمان دولتی اعم از وزارتخانه ها و صورت گرفته است.

فرمانده کل انتظامی کشور با تاکید بر اینکه در صدد هستیم به سازمان ها و نهادهای بیشتری خدمات رسانی کنیم به “تبادل اطلاعات با کسب و کارها” نیز اشاره کرد و گفت: مجموعه انتظامی کشور از جمله سازمان هایی است که در ارائه خدمات رسانی به مردم و همچنین سازمان ها و نهادها پیشتاز است بنابراین ضرورت دارد با توجه به نیازمندی های جامعه این خدمت رسانی ارتقاء پیدا کند.

سردار اشتری عنوان کرد: بحمداله در “تبادل اطلاعات با کسب و کارها” فرآیند خوبی صورت گرفته و لازم است این موضوع با قوت بیشتری ادامه پیدا کند.

*اهتمام بر تاکیدات مقام معظم رهبری در حوزه هوشمندسازی

فرمانده کل انتظامی کشور در ادامه تاکید کرد: در حوزه هوشمندسازی فرمایشات حکیمانه مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز “مدظله العالی” در راس امور قرار دارد و بایستی با استفاده از تمامی ظرفیت ها و امکانات موانع و مشکلات موجود را در این حوزه مرتفع کنیم.

سردار اشتری همچنین خاطرنشان کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دستگاه های مختلف بایستی خدمات رسانی به مردم را مضاعف کنند، همواره در اولویت برنامه های مجموعه انتظامی است و توسعه طرح هوشمندسازی پلیس نیز از جمله موضوعات مهمی است که با هدف ارائه خدمات آسان و سریع به مردم در مجموعه انتظامی با جدیت دنبال می شود و پیشتازی پلیس در ارائه خدمات هوشمند خود مدال افتخاری برای مجموعه انتظامی کشور است.