شهردار تهران ضمن حضور در ساختمان فرمانداری ویژه شهرستان ری با حمید زمانی و جمعی از مسئولان شهرستان به گفتگو پرداخت و سخنان آنان را درباره ساماندهی آرادکوه و ضایعات پلاستیک فروش های بخش کهریزک شنید.

به گزارش ساراپرس، حمید زمانی روز شنبه در دیدار با شهردار تهران در محل فرمانداری ری که با حضور جعفر شربیانی نماینده شورای شهر تهران و ری و شهردار منطقه ۲۰ و معاونین و بخشداران برگزار شد، اعلام کرد: اکنون چندین روستای بخش کهریزک این شهرستان درگیر ضایعات پلاستیک فروش هایی است که منظر بسیار زشت و غیر قابل تحملی را در آن محدوده ها رقم زده اند.
وی اضافه کرد: با مسئولان سایت آراد کوه برای انتقال این ضایعات پلاستیک فروش ها به داخل سایت مذاکره و صحبت کرده ایم و در این محدوه نیز جانمایی انجام گرفته است.
زمانی ابراز کرد: در صورت جابجایی این ضایعات پلاستیک فروش ها، چند روستا از جمله قمصر و مجیدآباد آزاد می شوند، مناطقی که در زمان عبور از کنار آنها، کوهی از زباله را می بینیم که خارج از آرادکوه قرار دارد و این وضعیت قابل تحمل نیست.
فرماندار ویژه شهرستان ری نگرانی دیگر مسئولان این شهرستان را انتقال آلودگی این ضایعات پلاستیک و زباله ها به منابع آب زیر زمینی اعلام کرد و از محدودیت های موجود برای تامین منابع آبی در بخش های مختلف شهرستان ری خبر داد و در پایان مشکلات حریم شهر تهران از جمله راه های مواصلاتی، خط اتوبوسرانی، سگ های ولگرد مطرح گردید.
جعفر شربیانی عضو شورای شهر تهران و رئیس شورای شهر ری نیز در این جلسه گفت: فعالیت اقتصادی در این ضایعات پلاستیک فروشی ها چنان جذاب است که کارگاه های تولیدی تبدیل به مرکز خرید و فروش ضایعات شده است.
وی به مطالبه مردم برای ساماندهی این مناطق اشاره کرد و از لزوم ساماندهی دیگر مشکلات بخش کهریزک مانند بهشت زهرا و سایت آرادکوه خبر داد.
شربیانی تاکید کرد: مشکلاتی در شهرستان ری وجود دارد که رفع آنها در قبال خدماتی که به استان و شهر تهران می دهد، به بار مالی زیادی نیاز ندارد.
علیرضا زاکانی شهردار تهران نیز در این جلسه با بیان اینکه ما تعهداتی را در قبال شهرری داریم گفت: خودمان برنامه هایی مانند تامین اتوبوس و مترو برای این منطقه داریم اما در مورد رفع باقی مشکلات و چالش ها نیز همکاری لازم را خواهیم داشت.
وی با اشاره به جابجایی مدیریت بهشت زهرا برای بهبود خدمات در شهرستان ری، خواستار دریافت لیست تعهدات شهرداری تهران برای این منطقه شد.
زاکانی با اشاره به تعیین حریم تهران به عنوان مطالبه عمومی در دهه ۷۰، از اضافه کردن این حریم در دهه ۸۰ به صورت گسترده تا اواسط شهرستان اسلامشهر خبر داد و آن را زمینه ساز مشکلاتی در حریم پایتخت دانست.
شهردار تهران به تدابیر پیش بینی شده برای سایت آرادکوه و ساماندهی آن اشاره کرد و افزود: باید با پهنه بندی برای تولید پسماند، ابتدا میزان تولید پسماند را تا ۳۰ درصد وضعیت کنونی کاهش داد و سپس برای ساماندهی و مدیریت خود سایت آرادکوه برنامه ریزی داشت.