شهردار منطقه 12 از پذیرش 17 هزار و 633 نفر در گرم‌خانه‌ آقایان و 16 هزار و 88 نفر در گرم‌خانه‌ بانوان این منطقه از ابتدای اجرای طرح زمستان گرم تاکنون خبر داد.

به گزارش ساراپرس؛ امیر یزدی دراین‌باره گفت: هر سال با آغاز فصل سرما، فرایند شناسایی، جذب و انتقال افراد آسیب‌دیده و در معرض آسیب همچون افراد بی‌خانمان، معتادان خیابانی، در راه ماندگان، بیماران روانی سرگردان، معلولان جسمی-حرکتی و ذهنی، سالمندان طردشده از خانواده و… از سطح شهر و معابر آن به گرم‌خانه‌ها و … به عنوان یکی از مأموریت‌های ویژه شهرداری تهران مورد توجه بوده است.

یزدی افزود: منطقه ۱۲ به عنوان منطقه مرکزی پایتخت با تراکم جمعیت و آسیب‌های اجتماعی مرتبط با آن روبه‌روست. این منطقه امسال نیز با آغاز فصل سرما طبق روال هرسال با مشارکت سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران و بهره‌گیری حداکثری از توان، ظرفیت و امکانات خود به‌صورت شبانه‌روزی نسبت به اجرای طرح زمستان گرم، ویژه ساماندهی افراد آسیب‌دیده و در معرض آسیب اقدام کرده است.
وی در مورد طرح زمستان گرم توضیح داد: این طرح شامل اجرای بهینه طرح‌های شناسایی، جذب و ارجاع افراد آسیب‌دیده و ساماندهی این افراد در گرم‌خانه‌های منطقه است که از نخستین روز آغاز آن یعنی ۱۵ آبان‌ماه سال جاری به‌طور مستمر و شبانه‌روزی در حال اجراست و تا ۳۱ فروردین سال ۱۴۰۱ نیز ادامه خواهد داشت که احتمال تمدید این طرح بر مبنای ابلاغیه‌های بعدی نیز وجود دارد.
شهردار قلب طهران از انجام ۷۷۲ گشت فوریتی (توسط سازمان و منطقه) برای اجرای این طرح خبر داد و گفت: مجموع گشت‌های انجام‌شده توسط منطقه ۱۲ تاکنون ۵۵۲ گشت گزارش شده که از این تعداد، ۲۵۴ مورد توسط سواری، ۹۰ مورد توسط پیکاپ، ۱۸۲ مورد توسط خودروی ون و ۲۶ مورد توسط اتوبوس انجام شده است. تعداد افراد شناسایی‌شده در این گشت‌ها، ۳ هزار و ۹۹۰ نفر توسط گشت‌های سازمان بوده که ۳ هزار و ۶۳۵ نفر آنها مرد و ۳۵۵ نفر آنها زن بوده‌اند؛ همچنین ۶۰۳ نفر توسط گشت‌های منطقه شناسایی‌ شده‌اند که همگی مرد بوده‌اند. نیروهای حاضر در این طرح شامل ۶۶۹ نفر از شهرداری منطقه ۱۲ و ۱۹۰ نفر از نیروی انتظامی می‌باشد.
وی با اعلام این مطلب که از ابتدای اجرای این طرح تاکنون ۳۳ هزار و ۷۲۱ نفر در ۲ گرم‌خانه‌ منطقه پذیرش شده‌اند، ادامه داد: از این تعداد ۱۷ هزار و ۶۳۳ نفر مرد و ۱۶ هزار و ۸۸ نفر زن بوده‌اند که در دو گرم‌خانه منطقه واقع در بوستان شوش اسکان داده شده‌اند؛ همچنین آمار جذب معتادان متجاهر توسط نیروی انتظامی، هزار و ۷۶۴ نفر اعلام شده که هزار و ۷۳۴ نفر آن مرد و ۳۰ نفر آنها زن بوده‌اند.
به گفته یزدی، پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی و تلاش برای ارتقای سطح سلامت و امنیت اجتماعی از جمله اهداف اجرای این طرح در این منطقه بوده است.