رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ ازکشف بیش از 55 هزار انواع کالای قاچاق ، خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای قاچاق شده را 70 میلیارد ریال اعلام کرده اند.

به گزارش ساراپرس؛ سرهنگ ” علی ولی پور گودرزی ” توضیح داد: در اجرای طرح ضربتی این پلیس از هفته گذشته مامورین مبارزه با قاچاق کالا و ارز این پلیس موفق به کشف انواع کالاهای قاچاق در سطح شهر به ارزش ۷۰ میلیارد ریال شدند
وی بیان داشت: با اشراف و رصد های اطلاعاتی بیش از ۲۰ باب انبار دپوی کالا های قاچاق و باند های انتقال کالای قاچاق توسط خودرو های تند رو موسوم به شوتی شناسایی گردید.
ایشان عنوان داشت: در ادامه تحقیقات مشخص گردید انواع کالاهای خارجی در ساعات پایانی نیمه شب توسط خودروهای سواری شوتی،وانت،کامیون و… به برخی از این انبار ها منتقل میگردد.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کاراگاهان تعداد ۱۲ باب انبار که کالای قاچاق در آنها وجود داشت را پلمپ کردند، افزود: ۵۵ هزار انواع کالای قاچاق کشف ،تعداد ۱۳نفر متهم دستگیر، ۲ خودرو توقیف و ۱۲ پرونده تشکیل گردید. لذا با هماهنگی مقام قضائی، کارآگاهان درخصوص قاچاق و تقلب در کسب، پرونده ها را به مرجع قضائی معرفی کردند.
این مقام پلیسی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۷۰ میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: ترویج فرهنگ مصرف کالای خارجی باعث نابودی هویت و استقلال ملی است لذا شهروندان در صورت مشاهده هرگونه کالای قاچاق و احتکار کالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ و یا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.