بوستان‌های محدوده منطقه ۱۳ با اولویت توجه به معلولان و توان‌یابان پایتخت بهسازی و مناسب‌سازی می‌شود.

به گزارش سایت خبری ساراپرس؛ شهردار منطقه۱۳  دراین‌باره گفت: بوستان‌های اوستا، حافظ، دوکوهه، ترنج، بهیان، خیام و پیروزی مناسب‌سازی شده است و تکمیل بهسازی بوستان‌های سیمرغ ، ورزش ، نشاط کودک و پیروزی در دستور کار است..

«محمدهادی علی‌احمدی» افزود: در این طرح نصب لوازم ورزشی و نیمکت ویژه افراد توان‌یاب، بهسازی و تعویض کف‌پوش محل بازی کودکان، مناسب‌سازی معابر و… در بوستان‌ها انجام شده است.

او ادامه داد: باتوجه به برنامه‌های مدیریت شهری برای مناسب‌سازی فضاهای شهری برای تسهیل در دسترسی همه شهروندان، طرح بهسازی و مناسب‌سازی بوستان ها در دستور کار قرار گرفت. این میان بهسازی کفپوش پارک‌ها و وسایل بازی و دستگاه‌های ورزشی و بدنسازی از دیگر اقدامات اجرایی است.

شهردار منطقه ۱۳ اظهارکرد: براساس قانون جامع حمایت از افراد معلول جامعه، مناسب‌سازی معابر و اماکن برای زیست این اقشار از وظایف برخی سازمان‌ها از جمله شهرداری است که باید در صدور پروانه‌های ساخت، طرح‌های توسعه شهری و همچنین در شهر شناخته شود و مورد توجه قرار گیرد و هدف از اجرای طرح‌های مناسب‌سازی در شهر کمک به حضور بیشتر کم‌توانان در عرصه‌های عمومی است.