سرهنگ شریفی گفت: رانندگان در شرایط خلوت بودن معابر بیش از پیش قوانین و مقررات را رعایت نمایند .

به گزارش ساراپرس، سرهنگ علی اصغر شریفی رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت : با رصدی که از طریق دوربین های مرکز کنترل ترافیک از سطح معابر شهر تهران از وضعیت ترافیکی معابر و بزرگراههای پایتخت در صبح پنج‌شنبه ۱۰ آذر ماه صورت پذیرفت ، شاهد خلوتی در سطح معابر شهر تهران بودیم .
وی افزود : امروز پنج شنبه از ابتدای صبح بار ترافیکی خاصی در معابر شهر تهران مشاهده نگردید و رفت و آمد خودروها به سهولت انجام و ترافیک روانی را شاهد بودیم .
سرهنگ شریفی بیان داشت : در مابقی معابر خلوت ، ممکن است با دیدن خلوتی معابر شهر تهران برخی رانندگان فکر سرعت و سبقت را در این معابر به ذهن خطور دهند و از خلوتی سطح شهر جهت زودتر رسیدن استفاده کنند و یا قصد انجام حرکات نمایشی و لایی کشی را داشته باشند که به این دسته از رانندگان توصیه میگردد فریب خلوتی معابر را نخورند چرا که همیشه حادثه در کمین است و سرعت های بالا همیشه خطر ساز و خطر آفرین می باشند پس با رعایت قانون ، همواره با سرعت مقرره در سطح معابر خلوت صبجگاهی شهر تهران تردد نمایید .
تیم های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع ها و معابر و میادین شهر تهران بمنظور کنترل سرعت ها و سبقت ها حضور دارند چرا که برخی رانندگان با دیدن خلوتی معابر برخی رانندگان ممکن است سرعت خودروی خود را بالا برده و باعث حادثه و تصادفات دلخراش شوند.
وی گفت : رانندگان در صورت خلوتی معابر از عجله و شتاب در معابر خلوت خودداری و می بایست با سرعت مطمئنه و حتی کمتر از آن تردد نمایند و آن همان سرعتی است که اگر حادثه ای مقابل راننده روی داد و اگر خودرو و مانعی مقابل آنها آمد راننده بتواند خودروی خودرا به موقع متوقف و از برخورد پرهیز نماید .
سرهنگ شریفی گفت : ماده ۲ آیین نامه به ابطال قانونی گواهینامه اشاره می نماید و رانندگان حادثه سازی که دو بار نمره منفی گرفته اند ، خیلی مراقب سرعت و سبقت های خود باشند تا مشمول این ماده قانونی در صورت ارتکاب مجدد تخلفات ، نشوند .