همزمان با سالروز وفات حضرت خدیجه (س) ویژه برنامه بانوی مهر و مهربانی با هدف معرفی شخصیت و تبیین ابعاد زندگی و سیره این بانوی گرانقدر به عنوان الگوی شایسته زن مسلمان در سرای محله بهرود برگزار شد.

به گزارش ساراپرس؛ همزمان با سالروز وفات بانوی بزرگ جهان اسلام، حضرت خدیجه کبری(س) ، ویژه برنامه بانوی مهر و مهربانی با حضور مهدی صالحی،شهردار منطقه، حجت الاسلام شهاب مرادی و جمعی از دانش آموزان دهه هشتادی با هدف گرامیداشت و معرفی ابعاد شخصیتی و قدر و منزلت این بانوی بزرگوار در سرای محله بهرود برگزار شد

حجت الاسلام مرادی در تشریح ابعاد شخصیتی این بانوی بزرگ اسلام اظهار کرد: حضرت خدیجه (س) نخستین بانویی است که به پیامبر گرامی اسلام ایمان آورد و در رکاب وی مجاهدت کرد و همه ناملایمات را به جان و دل خرید تا مسیر ترویج احکام الهی هموار شود.
وی اظهار داشت :حضرت خدیجه (س) ام المومنین بوده و برای مسلمانان همچون مادر است، این بانوی بزرگ اسلام نه تنها از عمق جان به رسالت پیامبر(ص) ایمان آورد ، بلکه او را در برابر سختی‌ها و تکذیب مشرکان و بدخواهان یاری داد.
حجت الاسلام مرادی با بیان اینکه ضایعه درگذشت ایشان بر پیامبر اکرم(ص) سنگین و سخت بود بطوریکه آن سال را عام الحزن نام نهادند.گفت: برهمین اساس شایسته است تا با بزرگداشت حضرت خدیجه(س) و تبیین ابعاد زندگی و سیره این بانوی گرانقدر به عنوان الگوی شایسته زن مسلمان پرداخته شود.
وی با بیان اینکه آینده ایران اسلامی در دست نسل چهارم و جوانان امروز است گفت: بدین منظور می بایست برای آشنایی نسل چهارم انقلاب با مفاهیم وارزش های دینی و مذهبی برنامه ریزی شود و این مراسم حرکتی در این زمینه است.
لازم به ذکر است همزمان با برگزاری ویژه برنامه بانوی مهر و مهربانی، مراسم گرامیداشت سالروز وفات حضرت خدیجه(س) درمساجد امام جعفرصادق(ع)، امام زمان(عج)،پیامبرالاعظم(ص)،
الرسول(ص) و امیرالمومنین (ع) برگزار شد.