وزیر میراث فرهنگی گفت: محدودیت‌های موجود در بافت تاریخی، اجازه برخی ساخت و سازها را نمی‌دهد و من از نزدیک درد دل مردم روستای ملیان را شنیدم و دستور دادم اگر شکایتی در مورد ساخت و سازهای غیر قانونی بوده این شکایات را پس بگیرند.

به گزارش  ساراپرس، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در سفر به شهرستان بیضا در دومین روز از سفر به فارس که به دعوت نماینده مردم بیضا در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت ضمن بازدید از روستای ملیان با مردم دیدار و گفتگو کرد.

سید عزت‌الله ضرغامی در این دیدار به برخی از مسائل و مشکلات مردم در ارتباط با موضوعات گردشگری رسیدگی کرد و گفت: ملیان از نظر میراث‌فرهنگی و بافت گردشگری دارای موقعیت‌های خوبی است.
ضرغامی تاکید کرد: محدودیت‌های موجود در بافت تاریخی، اجازه برخی ساخت و سازها را نمی‌دهد و من از نزدیک درد دل مردم روستای ملیان را شنیدم و دستور دادم اگر شکایتی در مورد ساخت و سازهای غیر قانونی بوده این شکایات را پس بگیرند و اولین کار ما پس گرفتن شکایاتی بود که در سال های قبل در خصوص مسائل این مردم صورت گرفته بود.
وی ادامه داد: برای حداقل خدماتی مانند لوله‌کشی و آسفالت و … در بیضا هم اقدامات لازم را پیگیری می کنیم که انجام شود.
ضرغامی در این سفر از روستای حسین آباد سراب هم بازدید کرد و گفت: روستای گردشگری حسین‌آباد سراب در بیضا از نظر طبیعت بی‌نظیر است و استقبال مردم و امکانات موجود در این روستای گردشگری هم موقعیت خوبی دارد اما راه دسترسی و وجود زیرساخت‌ها به این روستا باید سرمایه‌گذاری های بیشتری انجام شود.