معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان تهران از فعالیت 109 آشپزخانه در قالب طرح اطعام مهدوی با همکاری نهادها، گروه‌های مردمی، هیأت‌های مذهبی، خیّران و مراکز نیکوکاری خبر داد.

به گزارش ساراپرس، محمد دهرویه با ارائه گزارشی از اجرای پویش اطعام مهدوی، گفت: پویش اطعام مهدوی همزمان با ماه مبارک رمضان به منظور هدایت کمک‌های مؤمنانه در جهت تأمین بسته‌های غذایی و معیشتی ویژه خانواده‌های نیازمند، با همکاری نهادها، گروه‌های مردمی، هیأت‌های مذهبی، خیّران و مراکز نیکوکاری برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ۱۰۹ آشپزخانه در قالب طرح اطعام مهدوی با همکاری مراکز نیکوکاری، مؤسسات خیریه در استان تهران فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: ۲ هزار و ۶۶۸ نفر نیز به صورت داوطلبانه و جهادی در طبخ و توزیع غذا مشارکت دارند.
دهرویه ادامه داد: تاکنون بالغ بر ۵۵ میلیارد تومان در پویش ملی اطعام مهدوی برای تهیه و توزیع ۴۱۸ هزار وعده غذای گرم، افطاری ساده و سبد کالا میان نیازمندان هزینه شده است، اظهار کرد: بیش از ۴۱۸ هزار وعده غذای گرم، افطاری ساده و سبد کالا میان نیازمندان توزیع شده است.
معاون توسعه مشارکت های مردمی تصریح کرد: از این تعداد ۱۶۷ هزار و ۲۵۰ وعده غذای گرم، ۲۰۶ هزار و ۵۷۴ افطاری ساده و ۴۴ هزار و ۲۱۲ سبد کالا است.
وی با اعلام روش های جمع آوری کمک های مردمی در قالب پویش اطعام مهدوی، گفت: شماره کارت
۲۰۰۸-۰۰۰۰-۹۹۷۹-۶۰۳۷، کدهای دستوری #۱۲* و #۰۲۱*۱*۸۸۷۷*، سامانه تلفن گویا ۷۳۵۵-۰۲۱ و درج عدد ۱۴ به منظور جذب کمک‌های مردمی در نظر گرفته شده است.