یک هزار راس دام بهداشتی به مناسبت فرا رسيدن روز عرفه و عيد سعيد قربان به منظور خدمات رسانی به شهروندان متقاضی انجام اين سنت نبوی در منطقه یک عرضه شد.

به گزارش ساراپرس، احسان صفایی معاون خدمات شهری و محیط زیست این منطقه گفت: اداره ساماندهی صنایع و مشاغل این منطقه با هماهنگی های انجام شده جایگاه عرضه بهداشتی دام را در زمینی به وسعت یک هزار و ۵۰۰ متر مربع با چهار آغل عرضه بهداشتی دام راه اندازی کرد.

او افزود: این جایگاه از یکشنبه ۲۷ خرداد ماه از ساعت ۹ الی ۱۹ و دوشنبه ۲۸ خردادماه از ساعت ۴ تا ۱۴ به مناسبت روز عرفه و عید سعید قربان آماده خدمات رسانی به متقاضیان است و آنها می توانند در این دو روز به محل عرضه دام واقع در بزرگراه امام علی (ع) جنوب به شمال، ورودی ازگل، نبش خیابان گلچین جنوبی مراجعه نمایند و گوسفند قربانی خود را با قیمت مصوب سازمان میادین شهرداری تهران خریداری و به صورت بهداشتی ذبح کنند.

صفایی خاطر نشان کرد: به منظور رفاه حال شهروندان منطقه تعداد ۷ دستگاه کولر آبی جهت سرمایش و یک دستگاه سرویس بهداشتی پرتابل و همچنین ۲ دستگاه کانکس جهت استقرار دامپزشک و نمایندگان سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار و فرآورده های کشاورزی شهرداری تهران و یک تانکر ۱۲ هزار لیتری آب نیز در محل مستقر شده است و با هدف سرعت بخشیدن به انجام تقاضاها، در این جایگاه تعداد ۲ محل ذبح به وسعت ۸۰ متر مربع با حضور ذبح کننده های دام آماده خدمات رسانی به شهروندان است.

به گفته این مقام مسئول، دامپزشک نیز جهت معاینه قبل و بعد ذبح دام به منظور پیشگیری از بیماری های مشترک میان انسان و حیوان در محل حضور داشته و تلاش می‌شود تا بستر بهداشتی لازم جهت حفظ سلامت شهروندان فراهم شود.