طرح های متنوع نوروزی با توجه به حضور گردشگران و مسافرین در تفرجگاه های شمال تهران توسط معاونت امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک در معابر، میادین، بوستان ها و... اجرا شده است.

به گزارش ساراپرس، حمید مهری سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و آغاز سال نو با اعلام این خبر گفت: اجرای این برنامه ها ضمن زیبایی بصری به لحاظ تاثیر مستقیم بر روحیه شهروندان ساکن منطقه و مسافرین نوروزی باعث افزایش نشاط و احساس ملموس تغییرات محیط شهری برای آغازین روزهای فصل بهار و سال نو برای آنان شده است.

مهری توجه به حفظ روحیه امید و ایجاد نشاط در اقشار مختلف شهروندان و ساکنین منطقه در راستای توجه به منظر و سیمای شهری را از وظایف مجموعه مدیریت شهری در آغاز فصل بهار و تقارن آن با ماه مبارک رمضان دانست و افزود: در اجرای طرح بهاران خدمت و بهار جانها اقداماتی توسط اداره فضای سبز و زیباسازی انجام شده که از اهم آنها می توان به کاشت گونه های گیاهی، بازپیرایی فضاهای سبز شهری، توزیع نهال، نصب المانها و احجام نوروزی، اجرا، مرمت و بازپیرایی نقاشی های دیواری اشاره نمود.

معاون شهردار منطقه یک در همین رابطه گفت :تهیه و استقرار چهار هفت سین بزرگ در میادین قدس، تجریش ، کاشانک، پارک وی، همکاری در نصب المان‌های حجمی در میادین و اماکن پرتردد محدوده مانند بوستان نیاوران، ولنجک، جماران، پلازای تجریش، میدان قائم (عج)، مقابل کاخ موزه نیاوران با سازمان زیباسازی شهر تهران، نصب ۵ طاق نصرت با مضمون تبریک بهار طبیعت و بهار قرآن در خیابان های شریعتی، شهید باهنر، دزاشیب و فرمانیه، نصب ۱۸ تخم مرغ نوروزی نقاشی شده در سطح محدوده و ۱۱ برجسته نگاری تبریک سال نو و تبریک ماه مبارک رمضان در بزرگراه ها، مترو شهید محلاتی و ساختمان منطقه، اجرای ۴ تونل نوری در باغ فردوس و پلازای تجریش، ساخت المان ایران ما ، چتر نوری و گل نرگس و…از اقدامات اجرا شده است.

مهری در بخش فضای سبز منطقه نیز  گفت: در راستای طرح بهار جانها و ادامه کمربند سبز خیابان شریعتی به نیاوران، نسبت به کاشت تعداد ۷۰ اصله درختچه یاس هلندی در حد فاصل خیابان شهید آقایی تا شهید بازدار به مساحت ۱۵۰ متر مربع اقدام شد، بیش از ۱۰ هزار المان شهری در ۲۱۱ بوستان موجود در سطح منطقه و همچنین بوستان های جنگلی رنگ آمیزی و بیش از ۱۵ هزار پیاز لاله در طرح استقبال از بهار  توسط عوامل اداره فضای سبز در میادین سطح منطقه کاشته شد.

او افزود: نشاهای بهاره به مساحت بیش از ۳۵ هزار متر مربع در بوستان ها، میادین و معابر سطح منطقه و بیش از  ۱۰۰۰ اصله پیچ امین الدوله و ۳۰۰ اصله میخک هندی در طرح دیواره سبز بزرگراه شهید صدر کاشته شده است.

مهری همچنین رنگ آمیزی بیش از ۷۱ هزار متر جدول، ۴۱ هزار متر گاردریل، ۱۵ دستگاه پل عابر پیاده به متراژ ۳۱ هزار متر و همچنین نرده و محوطه ۶ میدان تره و بار و آتش نشانی را از دیگر اقدامات دانست.