رییس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ از حضور ماموران راهور مقابل جناغی های بزرگراهها بمنظور نظم دهی و جلوگیری از سبقت رانندگانی که احساس زرنگی می نمایند و همچنین روان سازی ترافیک در مسیر همجوار این معابر خبر داد .

به گزارش سایت خبری ساراپرس، سرهنگ مجید رنجبر در این خصوص گفت : برخی رانندگان با دیدن صف ایستادن خودروها جهت ورود یا خروج از بزرگراهها و برخی معابر اقدام به جلو زدن و سبقت از دیگر رانندگان گرفته تا به اصطلاح خود زرنگی نموده و زودتر بتوانند از ترافیک و صف رهایی یابند و زودتر به مقصد برسند غافل از اینکه رفتار و حرکات آنها از طریق ماموران مستقر و دوربین های نظارتی کنترل می گردد .
سرهنگ رنجبر افزود : این طرح در معابر ورودی و خروجی بزرگراهها بمنظور هدایت منظم خودروها به لاین اصلی خود و همچنین به جریان افتادن حرکت روان خودروها بین خطوط توسط عوامل پلیس بزرگراهها اجرا می شود .
وی ادامه داد : در این طرح رانندگانی که در مسیر خروجی و ورودی های بزرگراهها قرار می گیرند به این ترتیب و با اشاره و جهت دهی ماموران راهور مستقر در این مسیرها از سرعت خود کاسته و با نظم و عبور مطمئن ابتدای جریان عبوری و پشت دیگر خودروها قرار و در نهایت به بزرگرراه وارد شده و به مسیر خود ادامه می دهند .
رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت : با اجرای این طرح حرکت بین خطوط رعایت و ترددها روان شده و ترددها سامان می گیرد و نظم خاصی به عبور ایمن رانندگان داده می شود و همچنین به تخلیه هر چه سریع تر معابر از هر دو طرف و روان سازی ترافیک و کاهش تصادفات کمک بسیاری می نماید و از تداخل بار ترافیکی در مسیر و جلو زدن و سبقت راندگان زرنگ جلوگیری می شود .