شهردار منطقه 13 از اجرای طرح سه‌شنبه‌های سلامت مساجد همزمان با نخستین سه شنبه هفته سلامت خبر داد و گفت: این طرح به صورت مستمر سه شنبه های هر هفته تا پایان سال جاری اجرایی می شود .

به گزارش ساراپرس، محمد هادی علی احمدی ارتقا سطح سلامت شهروندان و احیا و تقویت نقش مساجد را از اهداف این طرح برشمرد و افزود: طرح سه شنبه های سلامت مساجد هر هفته در ۱۲ مسجد محلات دوازده گانه منطقه وتا پایان سال در ۴۶ مسجد منطقه نیز اجرا می شود .
وی در ادامه با اشاره به اینکه این طرح پیش از نماز ظهر وعصر با برپایی میز خدمت ، مشاوره های روانشناسی،غربالگری فشارخون وقند و مشاوره تغذیه ای به صورت رایگان برای نمازگزاران انجام می شود افزود : طرح سه شنبه های سلامت در نخستین سه شنبه هفته سلامت در مساجد باب المراد ، اباعبدالله ،امام محمد تقی ،علی بن موسی الرضا و.. اجرایی خواهد شد .
علی احمدی در ادامه به برپایی گذر سلامت در هفته سلامت در بوستان پیروزی اشاره کرد وافزود : ایستگاه های چکاپ سلامتی شامل غربالگری فشار خون و قند خون، توانبخشی کودکان ، ویزیت پزشک و مشاوره مامایی، مشاوره و معاینه سرطان سینه با حضور پزشک متخصص و مشاوره فردی در این گذر از ساعت ۳۰ :۱۶ تا ۲۰ به شهروندان خدمت ارائه می دهند.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری مسابقه ای با عنوان “جشنواره سلامت محله “همزمان با برپایی گذر سلامت خبر داد وافزود : در این مسابقه کتابچه ای در اختیار نوجوانان متقاضی قرار می گیرد که می توانند در آن ایده های خود را در قالب داستان یا نقاشی با موضوعاتی مانند مضرات دخانیات ،مضرات چاقی وتغذیه نامناسب ،احترام به پدر بزرگ و مادر بزرگ ها ، اهدا خون ،رعایت حقوق معلولان ،نظافت مساجد ، پیشگیری از دیابت و… مطرح کرده و در پایان هفته سلامت از نفرات برگزیده تقدیر می شود .