عصر شعر آئینی دیدار توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد.

به گزارش سایت خبری ساراپرس؛ دکتر خراسانی زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در این مراسم سوگواری به قدمت و ماندگاری اشعار و سروده های عاشورائی اشاره کرد و گفت: اشعاری که در مدح حضرت امام حسین (ع) سروده می شود ماندگار است و قدمت نوحه سرایی در ایران زیاد بوده و پیشینه آن متعلق به ایرانیان است.
وی افزود: مکانی که در آن مدح حضرت اباعبدالله (ع) خوانده شود هیئت حسینی است و هم اکنون که مشغول شنیدن اشعار وزین شاعران در مدح امام حسین (ع) هستیم، مهمان تکیه ی آن سرور و سالار شهیدانیم.
طباطبایی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا اینگونه بیان کرد: در ایام محرم زیباترین اشعاری را که می توان شنید اشعاریست که در مورد رشادت و فداکاری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است و در این عصر شعر شاعران خوش ذوق پیشوایی ارادت خود را به مولایشان با اشعار زیبای خود در مدح آن حضرت به گوش عموم رساندند.
وی ضمن تشکر و قدر دانی از هنرمندانی که در این مراسم شعر خوانی کردند و آثار هنری و فرهنگی خود را به نمایش گذاشتند از دکتر خراسانی زاده مدیر کل و دکتر علی پناه معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به منظور فراهم سازی اسن بستر قدردانی نمود.
گفتنی است شاعرانی همچون شهرام تاج مهری، غزل عابدینی، دکتر گل محمدی و اعلایی در این مراسم اشعار خود را خواندند.
همچنین سرکار خانم سرلک از اساتید انجمن خوشنویشان با اجرای کارگاه زنده خوشنویسی به اعیار مجلس افزود و اثر خلق شده خود با موضوع سلام بر امام حسین (ع) را به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیم نمود.
در خلال این مراسم فاضل اسدی نوازنده و استاد پیشوایی ساز نی با اجرای چند قطعه نوای عاشورایی نی دلهای حاضرین را به کربلای حسینی نزدیکتر کرد.