سید مجتبی طباطبایی به بررسی سرفصل های شورای فرهنگ عمومی پرداخت.

به گزارش سایت خبری ساراپرس؛ طی برگزاری سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال جاری سید مجتبی طباطبایی رئیس این اداره به بررسی سرفصل های شورای فرهنگ عمومی کشور پرداخت.
در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین باقری امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی، سیروس جعفری معاون فرماندار، سید مجتبی طباطبایی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی و دیگر اعضای این شورا حضور داشتند.
طباطبایی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا در مورد اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت گفت: فرهنگ شهید بیشتر از آنکه چگونه مردن را بما بیاموزد الگویی برای چگونه زیستن است. جوهره و صفات شهید فرهنگی را ترویج می کند که در آن باید ایثار و از خود گذشتگی در تاروپود زندگی نمایان گردد. بنا براین لازم است جامعه بسویی سوق داده شود که گمنامی و فراغت از منیت ها و در نظر گرفتن منافع جمع در راستای ایمان دینی به یک وظیفه تبدیل گردد.
وی در ادامه در رابطه با آسیبهای اجتماعی و روش های مقابله با آن بیان داشت: عدم پای بندی به هنجارهای اجتماعی موجب پیدایش آسیب اجتماعی است. زیرا اگر در جامعه ای هنجارها مراعات نشود، کج روی پدید می آید و رفتارها آسیب می بیند. یعنی، آسیب زمانی پدید می آید که از هنجارهای مقبول اجتماعی تخلفی صورت پذیرد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی در رابطه با ارتباط کودکان با کتاب اذعان داشت: یکی از راه های علاقه مند کردن کودکان به کتاب و کتابخوانی این است که بزرگترها آثار برتر کودکانه ای را گزینش کنند و در فرصت مناسب برای بچه ها بخوانند. این کار باعث می شود کودکان و فرزندانمان، کتابدوست و علاقه مند به کتابخوانی بار بیایند و این عشق و علاقه در وجودشان نهادینه و ماندگار بشود. تهیه و خرید کتاب و تشویق و ترغیب بچه ها به مطالعه و همراهی به آنها در بازدید از نمایشگاهها و کتابفروشی ها و هدیه دادن کتاب می تواند تأثیر زیادی در علاقه مند کردن کودکان به کتاب و کتابخوانی داشته باشد.
در ادامه این جلسه به بررسی کارگروه های مطالعات و برنامه ریزی شورای فرهنگ عمومی پرداخته شد و موضوعات متفاوت سرفصل های شورای فرهنگ عمومی به اعضا به صورت ارتباط تخصصی هر نهاد سپرده شد.