یزدیخواه گفت: آموزش و پرورش از ظرفیت نیروهای انقلابی استفاده نکرده است، دانش آموزان در سال گذشته تا بهمن ماه کتاب نداشتند و نظام توزیع کتاب مشکل داشت.

به گزارش ساراپرس؛ سید علی یزدی خواه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در حاشیه گردهمایی بزرگ فرهنگیان با عنوان پیوند با ولایت، پیگیری مطالبات فرهنگیان در جمع خبرنگاران درباره استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت: این استیضاح هنوز در مجلس مطرح نشده است اما زمینه آن را دارد و باید ببینیم آقای وزیر چطور عمل می‌کند، معتقدیم در وزارت آموزش و پرورش نماد آن شخص وزیر آموزش و پرورش است که باید سردمدار مطالبه گری حقوق معلمان باشد.

وی ادامه داد: وزیر نباید اجازه دهد بعضی افراد معلوم الحال از احساسات معلمان سو استفاده کرده و جریان‌هایی در آموزش و پرورش شکل دهند؛ این جریانات از دهه ٧٠ بوده است و افراد آن معلوم هستند که برای خدشه دار کردن شأن معلمان دست به حرکات ساختار شکنانه می‌زنند تا مسئولان ذیربط برخورد کنند و از این کارها برای مقاصد سیاسی خود بهره ببرند.

یزدی‌خواه گفت: متأسفانه وزیر آموزش و پرورش برای بررسی جزئیات طرح رتبه بندی به کمیسیون‌ها نیامدند، ما (مجلس) از وزیر آموزش و پرورش هم به دلیل عدم گفتمان مناسب با معلمان و هم عدم توجه به جزئیات طرح رتبه بندی معلمان و هم انتصاب مدیران کم سابقه و بی تجربه ناراحت هستیم و دوگانگی در سیاست‌های آموزش و پرورش موج می‌زند.

وی گفت: آموزش و پرورش از ظرفیت نیروهای انقلابی استفاده نکرده است، دانش آموزان در سال گذشته تا بهمن ماه کتاب نداشتند و نظام توزیع کتاب مشکل داشت.

این نماینده مجلس گفت: بخواهید نخوایید وزیر آموزش و پرورش استیضاح می‌شود چرا که ما باید مشکلات فرهنگیان را حل کنیم.

منبع: مهر