در دیدار اهالی فرهنگ و هنر این شهرستان با فرماندار آئین رونمائی از اثر فاخر خوشنویسی « آیه ولایت » نیز برگزار شد.

به گزارش سایت خبری ساراپرس؛ در این دیدار دکتر تاجیک نوری فرماندار شهرستان پیشوا گفت: بیان مشکلات در حوزه فرهنگ و هنر شهرستان و جستجوی راهکار آن نشان گر افق روشنی خواهد بود و با ظرفیت هایی که در این حوزه در شهرستان پیشوا سراغ است در کشور نیز حرف برای گفتن خواهیم داشت.

وی افزود: استفاده از توانمندی های بسیج هنرمندان برای ایجاد یک تشکیلات فرهنگی هنری بستر مناسبی در فعالیتهای فرهنگی و هنری شهرستان است و همکاری مجدانه دستگاه های فرهنگی به کیفیت و کمیت آن می افزاید.

سید مجتبی طباطبائی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا اذعان داشت: هدف اصلی این مراسم رونمائی نشان دادن هنر فاخر هنرمندان شهرستان پیشوا است. بخشی از فعالیت های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی هنرمندان شهرستان است. گاهی آثاری به جشنواره های کشوری راه میابد و حائذ مقام و رتبه می شود و صاحب آن اثر گمنام است و در واقع نباید به این صورت باشد به طور مثال تذهیبی که در اثر رونمائی شده امروز کار شده است قطع به یقین کمتر در کشور چنین تذهیبی را مشاهده خواهید کرد و این ظرفیت هنر و هنرمندان شهرستان را نشان می دهد.

وی در ادامه بیان کرد: یکی از راهکارهای مقابله با گمنام ماندن مفاخر شهرستان همراهی رسانه است که در این جلسه نیز از فعالین حوزه رسانه دعو کردیم تا با یک ارتباط دو سویه نسبت به شناساندن هنرمندان شهرستان و هنرشان به عموم گام موثری را با یکدیگر برداشته باشیم.

این مسئول فرهنگی در رابطه با معرفی هنرمندان اینگونه سخن گفت: همچنین در نظر داریم با تهیه ی فهرستی از آثار هنرمندان به صورت مکتوب و در فضای مجازی در شناسائی و معرفی ایشان و حوزه ی فعالیت و آثار ایشان به عموم گامی موثر برداریم و این فعالیت به معرفی ایشان به شهرستان ختم نمی شود و باید به صورت ملی و کشوری به این مهم پرداخته شود.

طباطبائی در پایان بیان داشت: بحث اقتصاد فرهنگ و هنر موضوع بسیار مهمی است که اگر به آن پرداخته شود می توان یک سازو کار دائمی در موضوع تولید آثار هنری داشته باشیم و در این راستا پیشنهاد استفاده از آثار هنرمندان شهرستان در مناسبتهای مختلف بود که از سوی اینجانب داده شد و نمونه ی آن خریداری اثر فاخر سفالی تابلوی منقش به نام نورانی حضرت علی بن موسی الرضا (ع) بود که تماماً با سفال کار شده و در روز شهرداری ها و دهیاریها توسط یکی از نهادها خریداری شد.

علیرضا عزیزی هنرمند خوشنویس و خالق اثر « آیه ولایت » گفت: شاید بتوانم بگویم این تابلو یک نقطه عطفی در زندگی ام بود. مدت ها به این جمله حضرت امیرالمومنین علی (ع) فکر میکردم که « کسی که خود را بشناسد خدای خود را شناخته است.» وقتی کتابت این اثر را اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد داد، برایم بسیار حائز اهمیت بود. کتابت آیه ولایت در ایام غدیر بسیار با مضامین ذهنی ام همسو بود و با جان و دل این کار را انجام دادم.

ملیحه عجم محمدی تذهیب کار این اثر گفت: هنر تذهیب کمتر در شهرستان شناخته شده است. با آنکه هنری ایرانی و مذهبی است. اثر خوشنویسی به تنهایی زیبائی خود را دارد اما وقتی با تذهیب آراسته می شود زیباایش دو چندان خواهد شد.

وی افزود برای تذهیب این اثر تقریبا یک هفته شبانه روز وقت صرف شده است و به مناسبت عید سیادت سعی کردم از طیف رنگ های سبز در این اثر استفاده کنم تا هارمونی و هماهنگی لازم را داشته باشد.