سومین دوره نیمه نهایی مسابقات نشاط سالمندی با شرکت ۵۳ تیم از پهنه شرق تهران به میزبانی شهرداری منطقه۱۳ در بوستان پیروزی برگزار شد .

به گزارش سایت خبری ساراپرس؛ محمد هادی علی‌احمدی، شهردار منطقه با اشاره به میزبانی منطقه۱۳ در سومین دوره نیمه نهایی مسابقات نشاط سالمندی گفت: در این دوره از مسابقات حدود ۴۳۰ سالمند ساکن مناطق ۴ ، ۸ ،۱۳ ، ۱۴ و ۱۵ در قالب پنج بازی با یکدیگر به رقابت پرداختند که نفرات برتر به مراحل نهایی راه یافتند.
او افزود: این دوره از مسابقات که با هدف ایجاد حال خوب سالمندی ، تقویت روحیه نشاط و شادابی و کاهش انزوای اجتماعی با هماهنگی اداره کل سلامت شهرداری تهران در منطقه۱۳ برگزار شد ، با استقبال خوبی از سوی شهروندان رو به رو شد.

او از نقاط قوت این دوره از مسابقات در منطقه۱۳ را تزریق دوز یادآور واکسن به سالمندان با مشارکت مرکز بهداشت شرق تهران دانست و افزود : از آنجایی که پس از گذشت چند ماه از تزریق واکسن نوبت سوم کرونا، ایمنی واکسن کاهش می‌یابد، افراد پرخطر باید دوز نوبت چهارم یا یادآور را دریافت کنند که با هماهنگی اداره سلامت منطقه این اقدام انجام شد.
شهردار منطقه ادامه داد : از دیگر بخش های دوره نیمه نهایی مسابقات نشاط سالمندی، تئاتر شورایی بود که سالمندان در کنار نوه های خود در ذیل عناوینی مانند توانمندی های سالمندان، درک سالمندی، سبک زندگی سالم و عاقلانه به گفت و شنود پرداختند .

علی احمدی یادآور شد: بخشی از مسابقه نیز به اجرای حرکات ورزشی زورخانه ای اختصاص داشت تا گامی برای ترویج فرهنگ پهلوانی باشد.